Cmentarz wojenny nr 253 - Żabno - Atrakcje

0
Cmentarz wojenny nr 253 - Żabno – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu VII Dąbrowa Tarnowska.
Żabno, Cmentarna
Cmentarz żydowski w Żabnie – został założony w 1692 i zajmuje powierzchnię 1 ha, na której zachowało się około 100 macew z piaskowca i wapienia z inskrypcjami w języku hebrajskim. W latach 90. XX wieku odbudowano ohel kryjący szczątki miejscowych cadyków.
Parafia pw. Ducha Świętego w Żabnie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Żabno. Erygowana w 1374. Mieści się przy Rynku. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Odporyszów, Pl. Kościelny 1
Muzeum Jana Wnęka w Odporyszowie – muzeum, położone we wsi Odporyszów (powiat tarnowski), działające przy tutejszym Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Jego zbiory poświęcone są twórczości rzeźbiarza Jana Wnęka. Placówka jest filią Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.
Kościół pw. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Odporyszowie – kościół parafialny we wsi Odporyszów, regionalne sanktuarium maryjne.
Cmentarz wojenny nr 258 - Biskupice Radłowskie Zawodzie – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Watzala, znajdujący się we opodal wsi Biskupice Radłowskie w powiecie tarnowskim, w gminie Radłów.
Cmentarz wojenny nr 257 - Biskupice Radłowskie Zawodzie – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Watzala, znajdujący się we opodal wsi Biskupice Radłowskie w powiecie tarnowskim, w gminie Radłów.
Cmentarz wojenny nr 259 – Biskupice Radłowskie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Biskupice Radłowskie w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Radłów.
Niedomice, Tysiąclecia 26
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedomicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Żabno.