Gmina Limanowa - Atrakcje

Strony

Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu - murowana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Pasierbiec w powiecie limanowskim. Pełni rolę kościoła parafialnego miejscowej parafii oraz centrum tutejszego Sankuarium Maryjnego.
Chełm, Chełm Łososiński (793 m) – szczyt w Beskidzie Wyspowym, we wschodniej części Pasma Łososińskiego.
Dwór w Łososinie Górnej — staropolski dwór szlachecki zbudowany na początku XIX wieku w Łososinie Górnej, obecnie części Limanowej. Spłonął w 1980 roku. Dwór został zrekonstruowany w 2008 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
Kościół Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka z XVIII wieku, znajdująca się na terenie dzielnicy Limanowej-Łososina Górna.
Dzielec 628 m n.p.m. – najbardziej wysunięty na zachód szczyt Pasma Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym, położony nad wsiami Sowliny i Łososina Górna. Zabudowania i pola uprawne podchodzą dość wysoko na jego stoki.
Kościół św. Jan Ewangelisty w Pisarzowej - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Pisarzowa w powiecie limanowskim, będąca kościołem parafialnym miejscowej parafii. Kościół znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Bacówka "Nad Wilczym Rynkiem" (dawniej "U Wojtka", "Na Zadzielu") – bacówka turystyczna położona w Beskidzie Wyspowym na wschodnich stokach Kamionnej (801 m), ponad Przełęczą Widoma.
Pasierbiecka Góra – jedno z dwóch wzniesień w grzbiecie górskim rozciągającym się pomiędzy Przełęczą Widoma a Kostrzą w Beskidzie Wyspowym. Drugim wzniesieniem, leżącym bliżej przełęczy Widoma jest Kamionna (801 m).
Kamionna (801 m, na dawnych mapach może mieć wysokość 805 m) – szczyt górski w Beskidzie Wyspowym, graniczący od północy z Pogórzem Wiśnickim. Dawniej zwany również Makowicą, Jeziernikiem lub Patrią.
Kościół św. Marii Magdaleny w Kaninie – murowana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Kanina w gminie Limanowa, będąca kościołem parafialnym miejscowej parafii.
Groń 743 m n.p.m. – jeden z wierzchołków Pasma Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym. Znajduje się w zachodniej części tego pasma, pomiędzy Dzielcem (628 m) a Sarczynem. Jego południowe, strome i zalesione stoki opadają do miejscowości Sowliny.
Kościół św. Antoniego w Męcinie - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka, wzniesiona w końcu XVII wieku dla parafii w miejscowości Męcina w gminie Limanowa. Obiekt znajduje się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Pęczakówka – wzgórze w Beskidzie Wyspowym, w miejscowości Bałażówka. Wznosi się tuż po północnej stronie rzeki Łososina, nad skrzyżowaniem dwóch dróg; drogi z Łososiny Górnej do Tymbarku i drogi z Piekiełka do Rupniowa. Wysokość względna Pęczakówki nad korytem rzeki Łososina wynosi 150 m.
Pomnik Legionistów w Łososinie Górnej – pomnik w podworskim parku, w pobliżu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Limanowej, w dzielnicy Łososina Górna.
Wiktorów – wzniesienie w bocznym grzbiecie na północnej stronie Pasma Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym. Grzbiet ten odbiega od głównej grani tego pasma spomiędzy Dzielca i Gronia . Północne jego stoki opadają do doliny rzeki Łososina, która opływa go również od wschodu i zachodu.
Cmentarz wojenny nr 369 – Stara Wieś-Golców – pochodzący z okresu I wojny światowej cmentarz wojenny na Golcowie w Beskidzie Wyspowym, na granicy miejscowości Siekierczyna i Stara Wieś. Należy do okręgu X (Limanowa) Oddziału Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.
Męcina, Jana Pawła II
Kościół św. Antoniego w Męcinie - murowana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Męcina, pełniąca funkcję kościoła parafialnego miejscowej parafii św. Antoniego Opata.

Strony