Kołobrzeg - Atrakcje

Strony

Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu – kościół farny w Kołobrzegu. Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV w stylu gotyckim, halowa, pięcionawowa. Od 1972 konkatedra diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kołobrzeg, Plac Ratuszowy 1
Ratusz w Kołobrzegu – zabytkowy budynek ratusza w centrum Kołobrzegu.
Kołobrzeg
Telefon: +48 94 35 212 88
Muzeum Oręża Polskiego to muzeum w Kołobrzegu, z siedzibą przy ul. Armii Krajowej 13. Wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów pod pozycją 8, założone w 1963 roku. Muzeum posiada oprócz siedziby głównej w pałacu Braunschweigów także zespół obiektów przy ulicy E. Gierczak 5.
Twierdza Kołobrzeg (niem. Festung Kolberg) – nowożytne miasto-twierdza powstałe w XVII wieku poprzez rozbudowę i modernizację fortyfikacji Kołobrzegu. Twierdza została założona w 1653 roku. Uległa likwidacji jako twierdza lądowa w 1872 roku, zaś jako twierdza morska w 1887 roku.
Kołobrzeg, Armii Krajowej 10
Pałac Brunszwickich – budynek w stylu empire, znajdujący się w Kołobrzegu, w centrum miasta, przy ulicy Armii Krajowej 10. Obecnie mieści się w nim oddział Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków. ↑ 1,01,1 Zachodniopomorski Konserwator Zabytków.
Kołobrzeg, Katedralna 35
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu (pot. Kościół nad rzeką) - kościół rektorski w Kołobrzegu
Kołobrzeg, Emilii Gierczak 5
Kamienica Schliffenów w Kołobrzegu – gotycka kamienica mieszkalna w Kołobrzegu
Akademia Rycerska w Kołobrzegu – akademia wojskowa, która została powołana w Kołobrzegu z woli elektora brandenburskiego Fryderyka Wilhelma I. Była jedną z pierwszych szkół wojskowych utworzonych w nowożytnej Europie.
Cerkiew Opieki Matki Bożej w Kołobrzegu – cerkiew greckokatolicka w Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 1994-1996 i poświęcona 25 maja 1996 roku. Mieści się przy ulicy Szpitalnej 1.
Kołobrzeg, Portowa 20
Telefon: 94 35 480 69
Kościół św. Marcina w Kołobrzegu – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Marcina w Kołobrzegu
Baszta Lontowa w Kołobrzegu (potocznie Baszta Prochowa) – jedna z dwóch zachowanych baszt średniowiecznych w Kołobrzegu. Baszta Lontowa jest jedynym obiektem średniowiecznego systemu obronnego miasta, który przetrwał do dnia dzisiejszego w całości.
Kołobrzeg, Kostrzewno, Jedności Narodowej 68
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu - modernistyczny kościół parafii rzymskokatolickiej Świętego Krzyża w Kołobrzegu.
Baszta Więzienna w Kołobrzegu – jedna z dwóch zachowanych baszt średniowiecznych w Kołobrzegu.
Kołobrzeg, Jedności Narodowej 62
Kościół Chrystusowy w Kołobrzegu – budynek kościelny w Kołobrzegu należący do zboru Kościoła Chrystusowego w RP.
Pomnik Sanitariuszki – pomnik z brązu zaprojektował i wykonał artysta plastyk Adolf Cogiel z Wrocławia. Pomnik został odsłonięty 13 lipca 1980 roku w Kołobrzegu, w strefie uzdrowiskowej miasta, przy ul. gen. W. Sikorskiego.
ORP Władysławowo – okręt polskiej Marynarki Wojennej, kuter rakietowy radzieckiego projektu 205 (według nomenklatury NATO: typ Osa I).
Lapidarium żydowskie w Kołobrzegu – lapidarium według projektu Zygmunta Wujka powstałe 24 października 2000 roku w parku nadmorskim przy zbiegu ulic Zdrojowej i Mickiewicza na terenie dawnego cmentarza żydowskiego w Kołobrzegu.
Molo w Kołobrzegu – żelbetowe molo w Polsce. Konstrukcja ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza.
Ulica Armii Krajowej w Kołobrzegu – główna ulica śródmieścia Kołobrzegu.
pl. Ratuszowy w Kołobrzegu – plac w centrum Kołobrzegu, spełniający funkcję przestrzeni publicznej.

Strony