Piła Główna to pasażerska i towarowa stacja kolejowa w Pile, jedna z największych na terenie województwa wielkopolskiego. Jest to stacja węzłowa, krzyżuje się tu pięć linii kolejowych (18, 203, 354, 374, 405).
Kościół Świętego Antoniego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Park Miejski im. Stanisława Staszica - park położony w zachodniej części centrum Piły, na obszarze o powierzchni 11,63 ha. Założony w 1896, jest jednym z najstarszych istniejących parków miejskich w Wielkopolsce.
Płocie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w granicach miasta Piła, leżące na terenie Dolinie Gwdy. Według niektórych źródeł mylnie zaliczana do Równiny Wałeckiej.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Pile-Motylewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, na Osiedlu Motylewo, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Jezioro Piaszczyste - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w granicach miasta Piła, leżące na terenie Doliny Gwdy. To niewielkie jezioro położone jest na południowy zachód od centrum Piły.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pile została utworzona w 1992. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Kościół parafialny wybudowany w latach 1994-2000. Mieści się przy ulicy Korczaka.
Kościół Świętego Stanisława Kostki w Pile – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Dom Stanisław Staszica, potocznie zwany Staszicówką – zabytkowy budynek mieszkalny w Pile przy ul. Browarnej 18, w którym prawdopodobnie w listopadzie 1755 urodził się Stanisław Staszic – polski działacz oświeceniowy. Obecnie siedziba Muzeum Stanisława Staszica.