Wydrza Góra – wzniesienie na Wybrzeżu Trzebiatowskim o wysokości 21 m n.p.m., położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Wolin. Znajduje się po wschodniej stronie Głębokiego Nurtu, który przechodzi tu w cieśninę Dziwnę.
Gołogóra – wzniesienie o wysokości 21,0 m n.p.m. na wyspie Wolin, nad brzegiem cieśniny Dziwny, w granicach miasta Wolin.
Na wniesieniu utworzono rezerwat archeologiczny Wzgórze Wisielców.
Wzgórze Wisielców – rezerwat archeologiczny położony na południe od Wolina na wzniesieniach nad Dziwną z cmentarzyskiem kurhanowym z IX-X wieku.
Ogrodzone cmentarzysko kurhanowe znajduje się na nad Dziwną, na wzniesieniu zwanym Gołogórą (21 m n.p.m.).
Skansen na Wolinie – średniowieczny skansen położony na wyspie Ostrów Recławski w granicach administracyjnych Wolina. Został otwarty 7 kwietnia 2008 roku przez Tomasza Wojtczaka prezesa stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów "Wolin-Jomsborg-Wineta".
Kościół św. Stanisława w Wolinie - świątynia wybudowana w stylu neogotyckim z cegły w 1848 roku jako luterańska. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Od 1951 do 2000 był siedzibą parafii świętego Stanisława w Wolinie, obecnie kościół filialny. Poświęcony został 22 grudnia 1946 roku.
Kolegiata św. Mikołaja Biskupa – kościół parafialny w Wolinie wybudowany u schyłku XIII wieku. Jest to halowa, trójnawowa ceglana budowla gotycka w formie pseudobazyliki.
Wiatrak holenderski w Wolinie – wiatrak holenderski znajdujący się w Wolinie, w województwie zachodniopomorskim. Mieści się w zachodniej części miasta, za cmentarzem.
Dwór w Wolinie – barokowy, zabytkowy, dwór w Wolinie. Budynek znajduje się na tyłach urzędu miejskiego przy ulicy Zamkowej 23. Obecnie znajduje się tu Kulturalne Centrum Współpracy Międzynarodowej.
Młynówka – pagórek na wyspie Wolin, oddalony od centrum miasta Wolina o ok. 1 km w kierunku północnym. Archeolodzy odkryli tu cmentarzysko birytualne z IX– XII wieku z bogato wyposażonymi grobami m. in.