Gmina Łagów - Przyroda

Malcz Południowy - jezioro o powierzchni ok. 36,2 ha i maksymalnej głębokości do 8,3 m, położone na wschód od Walewic w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym, w strefie ochronnej Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Malcz Północny – jezioro o powierzchni ok. 62,3 ha i maksymalnej głębokości do 8,7 m, położone na wschód od Walewic w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Torzym, w strefie ochronnej Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Czarne - leży na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, w zlewni rzeki Drawy, na wschód od Łagowa w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów.
Jezioro Bobrze (niem. Pomer See, Poźrzadlańskie) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów o powierzchni ok. 12,7 ha.
Dziarg (niem. Sorgscher See, Jezioro Duże, Kosobudz Duży) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów o powierzchni ok. 11,3 ha. Największe z trzech jezior położonych w pobliżu miejscowości Kosobudz. Użytkowane przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze.
Ciecz (Trześniowskie, niem. Tschetsch See) - jezioro rynnowe w woj. lubuskim, w pow. świebodzińskim, w gminie Łagów, leżące na terenie Pojezierza Lubuskiego.
Jezioro Kosobudzkie (niem. Glocken See, Małe, Kosobudz Mały) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów w miejscowości Kosobudz. Powierzchnia jeziora to 9,2 ha. Użytkowane przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze.
Jezioro Łagowskie (niem. Lagower See) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Łagowskim (część Pojezierza Lubuskiego), powierzchnia 82 ha, odwadniane przez potok Łagowa. W przeszłości było częścią pobliskiego Jeziora Trześniowskiego. Powstało wskutek sztucznego przedzielenia tych akwenów.
Nad Jeziorem Trześniowskim – rezerwat przyrody w województwie lubuskim, nad jeziorem Trześniowskim, niedaleko Łagowa, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Linie (niem. Leinert See, Małe Jeziorko) - jezioro położone na zachód od miejscowości Łagów w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów o powierzchni ok. 1,4 ha. Jest jednym z dwóch zbiorników, przez które przepływa rzeka Pliszka w swym początkowym biegu.