Pałac Tryllingów - Atrakcje

0

Strony

Pałac Tryllingów – zabytkowy pałac w Białymstoku, zbudowany w latach 1898-1899. Należał do Heleny Trylling, żony żydowskiego fabrykanta Chaima Tryllinga, który zmarł przed oddaniem budynku do użytku. Został sprzedany przez syna Tryllingów, Anatola, przed wybuchem II wojny światowej.
Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejska instytucja kultury utworzona w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 19 na wniosek Prezydenta Miasta Białegostoku z okazji organizacji w mieście w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2009 roku 94. Światowego Kongresu Esperanto.
Białystok, Kilińskiego 8
Kamienica Makowskich w Białymstoku – zabytkowa kamienica w Białymstoku, wybudowana w latach 1900-1910. Należała do żydowskiego kupca, Lejba Makowskiego i jego żony, Marii. Współcześnie w budynku mieści się Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.
Białystok, Centrum, Jana Kilińskiego 6
Pałacyk gościnny Branickich – pałac zbudowany w połowie XVIII wieku (ok. roku 1771) w stylu barokowym, prawdopodobnie według projektu Jana Zygmunta Deybela. Znajduje się przy ul. Kilińskiego 6 w centrum miasta.
Białystok, Kilińskiego 10
Kamienica Rozenblumów w Białymstoku – zabytkowa kamienica w Białymstoku. Została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Należała do Lejba i Rejzli Rozenblumów. W budynku mieściły się m.in. kawiarnia i księgarnia Od 1993 obiekt widnieje w rejestrze zabytków.
Hotel Ritz – jedna z najbardziej reprezentacyjnych budowli przedwojennego Białegostoku. Mieścił się w samym centrum miasta, na rogu ulic Niemieckiej i Instytuckiej pod numerem 680a (obecnie ul. Kilińskiego i Pałacowa), pomiędzy pałacem Branickich, a pałacykiem gościnnym.

Strony