Sanok - Atrakcje

Strony

Sanok, Zamkowa 2
Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, znajdujący się przy ul. Zamkowej w Sanoku.
Rynek w Sanoku – kwadratowy rynek w centrum Sanoka.
Ratusz w Sanoku – budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Pierwotnie siedzibę ratusza stanowił budynek pod adresem Rynek 16. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Ratusz w Sanoku – pierwotny budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Stanowił siedzibę ratusza w Sanoku, który przeniesiono do budynku pod adresem Rynek 1. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Sanok, Rymanowska 1
Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny w Sanoku złożony jest z kilku części. Jako pierwsza została założona obecna część „Matejki Stary”, w późniejszym czasie ustanowiono pobliską teren obecnie pod nazwą część „Rymanowski Stary”.
Sanok, Franciszkańska 7
Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku − neoromański kościół i zespół klasztorny w Sanoku. Podlega franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie
Kościół z Bączala Dolnego – drewniany, zabytkowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, wybudowany najpóźniej w 1667 roku w Bączalu Dolnym koło Jasła, od lat 70. XX wieku stoi w MBL w Sanoku.
Sanok, Romualda Traugutta 3
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej.
Sanok, pl. św. Michała
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku − neoromańska świątynia parafii rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku mieszcząca się przy placu św. Michała, potocznie zwana Farą.
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Olchowcach - historyczna cerkiew i parafia istniejąca na terenie gminy Sanok w okresie od 1844 do 1946.
Sanok, Henryka Sienkiewicza 5
Budynek przy ul. Sienkiewicza 5 w Sanoku – budynek położony w Sanoku.
Sanok, Kazimierza Wielkiego 8
Kamienica przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Sanoku, zwana też kamienicą Bardachów – budynek położony w Sanoku. Znajduje się na rogu ulicy Kazimierza Wielkiego i ulicy Adama Mickiewicza (naprzeciw II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie).
Sanok, Franciszkańska 7
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Pocieszenia w Sanoku – rzymskokatolicka parafia z siedzibą w Sanoku, należąca do dekanatu Sanok I diecezji przemyskiej. Parafia istnieje w Kościele i klasztorze Franciszkanów w Sanoku. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Sanoka, Błonie.
Sanok, Kościuszki 4
Budynek przy ul. Kościuszki 4 w Sanoku – budynek położony przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4 w Sanoku. Jest umiejscowiony w centralnej części miasta w dzielnicy Śródmieście. Elewacja południowa znajduje się przy ulicy Kościuszki, a elewacja wschodnia przy ulicy Grzegorza z Sanoka.
Sanok, Plac Świętego Jana 1
Willa rodziny Zaleskich w Sanoku – willa położona przy placu św. Jana 1 w Sanoku.
Ławeczka Józefa Szwejka w Sanoku – pomnik w Sanoku przy ulicy 3 Maja, stanowiący obecnie fragment szlaku turystycznego Śladami dobrego wojaka Szwejka. Upamiętnia postać Józefa Szwejka z powieści Jaroslava Haška pt. Przygody dobrego wojaka Szwejka. W Sanoku rozgrywały się epizody akcji powieści.
Sanok, Kiczury / Głogowa
Nowy cmentarz żydowski w Sanoku – położony jest w dzielnicy Śródmieście w obrębie ulic Kiczury i Głogowej. Jest to jeden z dwóch, obok starego cmentarza żydowskiego, cmentarz żydowski w tym mieście.
Sanok, Rynek10 10
Mała Synagoga w Sanoku, zwana też Sadogórska lub Dom Modlitwy – synagoga w Sanoku. Budynek jest zlokalizowany pod adresem Rynek 10. Jego elewacja frontowa wychodzi na Rynek, zaś tylna jest położona od ulicy Zamkowej (w przeszłości naprzeciwko nieistniejącej obecnie głównej synagogi).
Cerkiew św. Onufrego z Rosolina – greckokatolicka drewniana cerkiew, wzniesiona we wsi Rosolin. Obecnie znajduje się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w sektorze bojkowskim.

Strony