Wielki Rogacz - Atrakcje

0

Strony

Wielki Rogacz (1182 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej. Położony jest między Radziejową (1266 m), od której oddzielony jest przełęczą Żłobki (1106 m), a Małym Rogaczem (1162 m), od którego oddziela go Przełęcz Obrazek (1140 m).
Przełęcz Obrazek (1140 m) – przełęcz w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, znajdująca się pomiędzy Wielkim Rogaczem (1182 m) a Małym Rogaczem (1162 m). Znajduje się w odległości 200 m na południe od Wielkiego Rogacza.
Rusinowski Wierch (975 m) – mało wybitny wierzchołek o wysokości 830 m n.p.m. w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w bocznym grzbiecie tego pasma, odchodzącym od Małego Rogacza (1162 m) w południowym kierunku poprzez Pokrywisko (975 m), Ruski Wierch (935 m) i Jasielnik (886 m).
Mały Rogacz (1162 m) – mało wybitny wierzchołek w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się na południe od Wielkiego Rogacza (1182 m), od którego oddziela go płytka przełęcz Obrazek (1140 m).
Żłobki (Żłóbki, Zawory, Zawór Ryterski; 1104 m) – przełęcz w Beskidzie Sądeckim, w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej. Oddziela masyw Radziejowej od Wielkiego Rogacza.
Radziejowa (1266 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Należy do Korony Gór Polski. Nazwa szczytu pochodzi od osoby o nazwisku lub przydomku Radziej.
Międzyradziejówki (1035 m) – wzniesienie w Beskidzie Sądeckim. Jest to mało wybitny szczyt w północno-wschodniej grani Wielkiego Rogacza, pomiędzy Wielkim Rogaczem (1182 m) a Złotułkami (1001 m). Wschodnie stoki opadają do doliny Czercza, zachodnie bardzo stromo do doliny Małej Roztoki
Przełęcz Obidza (938 m) – rozległa przełęcz w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się pomiędzy Małym Rogaczem (1162 m) a zupełnie niepozornym wierzchołkiem grzbietu o wysokości 943 m. Jest to więc przełęcz bardzo płytka. Znajduje się na obrzeżach lasu.
Mała Radziejowa – niewybitny szczyt górski o wysokości 1207 m w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej, pomiędzy Przełęczą Długą (1161 m) i Radziejową (1266 m).
Rezerwat przyrody Baniska – ścisły rezerwat przyrody na terenie miejscowości Roztoka Ryterska w gminie Rytro w województwie małopolskim. Znajduje się w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego.
Pokrywisko (975 m) – zupełnie niewybitny wierzchołek w bocznym grzbiecie na południowej stronie Pasma Radziejowej Beskidzie Sądeckim.
Jaworzyny (1068 m) – szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Nazwę podaje mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego i pochodzi ona od dawnej, już zalesionej polany Jaworzyny.
Chatka Wątorówka – prywatne schronisko turystyczne (chatka studencka), położona na terenie przysiółka Obidza, leżącego w granicach administracyjnych Piwnicznej-Zdrój, na wschód od Gromadzkiej Przełęczy w Beskidzie Sądeckim.
Mokra (990 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej. Jest to kulminacja krótkiego, bocznego grzbietu odbiegającego ze Złomistego Wierchu Południowego na południe. Ciągnie się on pomiędzy dolinami Kotelniczego Potoku na zachodzie i Czarnej Wody na wschodzie, aż do ich połączenia.
Czerteż – polana i osiedle miejscowości Piwniczna-Zdrój . Znajduje się w Paśmie Radziejowej Beskidu Sądeckiego, na bocznym grzbiecie opadającym z masywu Małego Rogacza w południowo-wschodnim kierunku do doliny potoku Czercz.
Ruski Wierch (935 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, na południowej stronie Pasma Radziejowej. Znajduje się w bocznym grzbiecie tego pasma, odchodzącym od Małego Rogacza w południowym kierunku. Wyróżnia się w nim kolejno: Pokrywisko (975 m), Ruski Wierch i Jasielnik (886 m).
Roztoka Ryterska, Trześniowy Groń 5
Telefon: +48184465128
Chatka pod Niemcową – sezonowe schronisko turystyczne w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Radziejowej.
Bukowina lub Bukowinki (1206 m) – szczyt w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się pomiędzy południowym wierzchołkiem Złomistego Wierchu (1224 m) a Przełęczą Długą (1166 m).
Złotułki lub Trześniowy Groń (1001 m) – szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Nazwę Złotułki podaje mapa Geoportalu (również z literowym błędem jako Zolotulki), w przewodniku „Beskid Sądecki” Bogdana Mościckiego szczyt ten opisany jest jako Trześniowy Groń.
Niemcowa (963 m n.p.m.) – szczyt w Paśmie Radziejowej.

Strony