Błonia Krakowskie - Atrakcje

0

Strony

Kraków, al. Foscha - rz. Rudawa - ul. Piastowska -al. 3 Maja
Błonia – rozległa łąka, dawne pastwisko gminne, o powierzchni 48 ha i obwodzie ok. 3587 metrów, położona w Krakowie, w pobliżu historycznego centrum. Współczesne Błonia będące zaledwie częścią dawnych, wielkich Błoń, zamknięte są w trójkącie ulic: Focha, 3 Maja oraz Piastowskiej.
Pomnik 250. rocznicy zwycięstwa pod Wiedniem w Krakowie – pomnik w formie kamienia pamiątkowego z tablicą znajdujący się w Krakowie w Dzielnicy VII Zwierzyniec, na krakowskich Błoniach, przy ulicy Ferdynanda Focha, poświęcony 250 rocznicy zwycięstwa pod Wiedniem.
Kraków, al. 3 Maja
Park Jordana – park w Krakowie, położony przy al. 3 Maja, w bezpośrednim sąsiedztwie Błoń, Miasteczka Studenckiego AGH i Stadionu Miejskiego.
Kraków, Królowej Jadwigi 41
Dom Zwierzyniecki (dawniej Zwierzyniecki Salon Artystyczny) – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa mieszczący się przy ulicy Królowej Jadwigi 41.
Pomnik Fryderyka Chopina – pomnik polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina na Plantach w Krakowie.
Kraków, Oleandry 2A
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum mieszczące się w budynku Instytutu Nauk Geologicznych UJ przy ul. Oleandry 2A w Krakowie. Specyfikę tego muzeum stanowią bardzo rozbudowane ekspozycje skamieniałości śladowych oraz struktur sedymentacyjnych.
Kraków, Oleandry 2a
Collegium Geologicum im. Mariana Książkiewicza - budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Oleandry 2a w Krakowie.
Kraków, Władysława Anczyca 7
Kraków, Romana Ingardena 6
Muzeum Antropologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum mieszczące się w budynku Instytut Zoologii UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie. Zbiory gromadzone są od drugiej połowy XIX wieku. Eksponowane są tutaj:
Kraków, Al. 3 Maja 7
Muzeum Czynu Niepodległościowego – muzeum mieszczące się w Domu im. Józefa Piłsudskiego w krakowskich Oleandrach, w miejscu z którego 6 sierpnia 1914 wyruszyła na tereny zaboru rosyjskiego Pierwsza Kompania Kadrowa Józefa Piłsudskiego.
Kraków, Świętej Bronisławy 15
Kraków, Władysława Anczyca 1
Kraków, Świętej Bronisławy
Kościół Najświętszego Salwatora – zabytkowy kościół znajdujący się na krakowskim Zwierzyńcu przy ul. św. Bronisławy 9, na niewielkim wzgórzu stanowiącym wschodnie zakończenie masywu Wzgórza św. Bronisławy. Od wezwania kościoła pochodzi nazwa znajdującego się obok osiedla Salwator.
Kraków, Świętej Bronisławy 26
Kraków, Aleja Jerzego Waszyngtona
Aleja Jerzego Waszyngtona – aleja obsadzona drzewami, z których 31 jest pomnikami przyrody, stanowi jeden z zabytków Krakowa. Znajduje się w zachodniej części miasta, w Dzielnicy VII, na Zwierzyńcu. Prowadzi od osiedla Salwator do Kopca Kościuszki.
Kraków, Świętej Bronisławy
Kaplica św. Małgorzaty i św. Judyty – barokowa kaplica na Salwatorze, przy ul. św. Bronisławy 8 w Krakowie. Leży na trasie Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.
Kraków, Salwator, Tadeusza Kościuszki 88
Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela – barokowy kościół rzymskokatolicki na Zwierzyńcu, przy ulicy Kościuszki 88 w Krakowie. Wraz z przylegającym do niego klasztorem Sióstr Norbertanek, w zakolu Wisły, tworzy największy, po Wawelu, kompleks zabytkowy miasta.

Strony