Cerkiew św. Kosmy i Damiana - Atrakcje

0
Tylicz, Konfederatów Barskich
Cerkiew św. św. Kosmy i Damiana w Tyliczu - dawna greckokatolicka cerkiew w Tyliczu.
Kościół św. św. Piotra i Pawła – kościół drewniany położony we wsi Tylicz w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Krynica-Zdrój. Świątynia należy do diecezji tarnowskiej.
Szubienica (687 m) – wzgórze na północno-wschodnim obrzeżu Gór Leluchowskich. Jest dwuwierzchołkowe (687 m i 676 m). Jego północne i zachodnie stoki opadają do doliny Muszynki, południowe do doliny Zimnego Potoku. Spływają z nich do Muszynki dwa potoki bez nazwy.
Szynkarówki (687 m) – wzgórze na północno-wschodnim obrzeżu Gór Leluchowskich. Jego stoki opadają do doliny Muszynki i dwóch jej dopływów (Chotarny Potok i Szczawnik). Jest bezleśne, znajdują się na nim pola uprawne i łąki miejscowości Muszynka.
Dzielec (792 m n.p.m.) – szczyt w głównym grzbiecie wododziałowym Karpat, w zachodniej części Beskidu Niskiego. Przez szczyt (ok. 200 m na południowy wschód od wierzchołka) biegnie granica państwowa polsko – słowacka.
Wysokie Bereście (894 m) – szczyt w północno-wschodniej części Gór Leluchowskich. Wraz z pobliskim szczytem Bereście (869 m) tworzą samotny masyw nie łączący się z innymi wzniesieniami Gór Leluchowskich. Wysokie Bereście jest zwornikiem.
Szalone (829 m) – szczyt na wschodnim krańcu Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w grzbiecie, który od Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju poprzez Szalone i Bradowiec ciągnie się do Powroźnika.
Bradowiec (770 m) – szczyt na wschodnim krańcu Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w grzbiecie, który od Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju poprzez Szalone i Bradowiec ciągnie się do Powroźnika.
Huzary (864 m) – szczyt w bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy szczytem Kotylnica (766 m) a Jaworzynkami (825 m).