Cmentarz Wojskowy - Atrakcje

0

Strony

Katowice, Meteorologów
Cmentarz garnizonowy w Katowicach − cmentarz wojskowy w Katowicach, znajdujący się pomiędzy ul. Meteorologów a ul. Ceglaną.
Staw Grunfeld (przez mieszkańców śródmieścia Katowic nazywany potocznie Grünfeldem) − użytek ekologiczny znajdujący się w na granicy śródmieścia Katowic, na zachód od lotniska na Muchowcu, pomiędzy ulicami Bazaltową i Krzemienną.
Katowice, Kościuszki 90
Hala Parkowa w Katowicach – budowla usytuowana przy ul. T. Kościuszki nr 90, na wysokości dolnej części parku im. T. Kościuszki, powyżej przebiegu obecnej Alei Górnośląskiej (autostrada A4).
Katowice, Wita Stwosza 31
Biurowiec Wojewódzki − wieżowiec położony w Katowicach przy ulicy Wita Stwosza 31. Został zbudowany w roku 1985.
Katowice, Brynów, Tadeusza Kościuszki 112
Telefon: +48 32 2054061
Kościół św. Michała Archanioła w Katowicach – najstarsza budowla sakralna na terenie Katowic, położona w Parku Kościuszki w Brynowie, na Wzgórzu Beaty, wzniesiona w 1510 r. w Syryni w powiecie wodzisławskim. W 1938 r. kościół został przeniesiony z Syryni do Katowic.
Wzgórze Beaty − wzniesienie o wysokości 334,5 m n.p.m położone na terenie Katowic, w Parku im. Tadeusza Kościuszki.
Katowice, Tadeusza Kościuszki
Wieża spadochronowa w Katowicach – 35-metrowa stalowa wieża spadochronowa w Katowicach w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Do lat 50. XX wieku była wykorzystywana do początkowego szkolenia lotniczego i szkolenia skoczków spadochronowych.
Katowice, Kościuszki
Cmentarz Żołnierzy Armii Czerwonej jest zlokalizowany w parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.
Katowice, Kościuszki
Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach – największy teren parkowy w granicach administracyjnych miasta. Park rozciąga się między ulicami: T. Kościuszki, Mikołowską i Górnośląską. Zajmuje powierzchnię 72 ha.
Katowice, Henryka Sienkiewicza
Cmentarz przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach to jedna z najważniejszych nekropolii Katowic, założona w 1911. Jest własnością katowickiej parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na terenie cmentarza znajdują się zabytkowe nagrobki.
Katowicki Park Leśny – rozległy obszar leśny rozciągający się od centralnej części Katowic po południowe kresy miasta. Jest to największy obszar zielony Katowic. Nosił imię Romana Stachonia. Od typowych parków miejskich odróżnia go nieregularna, pierwotna forma znacznej jego części.
Katowice, Księcia Józefa Poniatowskiego 19
Willa Tadeusza Michejdy to modernistyczny dom jednorodzinny wybudowany w Katowicach w latach 1926−1929 przez architekta Tadeusza Michejdę dla własnej rodziny. Budynek nawiązuje do tzw. polskiej sztuki dekoracyjnej związanej z Wystawa Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 r.
Katowice, Henryka Jordana 39
Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach – muzeum sztuki religijnej istniejące w Katowicach, gromadzi artefakty związane z historią kościoła katolickiego i mieszkańców Górnego Śląska.
Katowice, Henryka Jordana 39
Rezydencja biskupów katowickich znajdująca się na rogu ul. Francuskiej i ul. Powstańców w Katowicach przed 1932 r. w połowie należała do fundacji chorzowskiej, druga część do gwarectwa rudzkiego, które dzierżawiło dla kopalni "Eminencja" chorzowskie pole węglowe. W tym domu przed 1932 r.
Ulica Barbary w Katowicach (do 1922 i w latach 1939−1945 Wrangelstraße, popularnie nazywana także ulicą Świętej Barbary) − jedna z ulic w katowickim Śródmieściu. Rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Mikołowską, ulicą Józefa Poniatowskiego i ulicą Strzelecką.
Ulica Francuska w Katowicach − jedna z najważniejszych ulic w katowickiej dzielnicy Śródmieście. Łączy centrum Katowic z lotniskiem w Muchowcu i Katowickim Parkiem Leśnym.
Katowice, Henryka Jordana 18
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – jednostka organizacyjna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach położona przy ul. Henryka Jordana w Katowicach i sąsiadująca przez ul. Wita Stwosza z Archikatedrą Chrystusa Króla. Wydział powstał w listopadzie 2000 r.
Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach – zbudowana w latach 1927−1955 w stylu klasycyzującym według projektu architektów Z. Gawlika i F. Mączyńskiego. Historia

Strony