Cmentarz wojenny nr 189 - Lubinka-Korzenna - Atrakcje

0
Cmentarz wojenny nr 189 w Lubince – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W 24 grobach zbiorowych i 26 pojedynczych pochowano tu 94 żołnierzy austro-węgierskich i 18 żołnierzy rosyjskich.
Wał (523 m) – szczyt na Pogórzu Rożnowskim pomiędzy doliną Dunajca na zachodzie i doliną Białej od strony wschodniej. Znajdują się na nim dwa maszty przekaźników radiokomunikacyjnych.
Cmentarz wojenny nr 187 w Lichwin – austriacki cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 186 w Lichwinie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 188 Rychwałd – cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W 4 grobach zbiorowych pochowano tu 29 żołnierzy austro-węgierskich i 22 żołnierzy rosyjskich. W latach 1997-1998 cmentarz został odnowiony ze środków Austriackiego Czarnego Krzyża.
Cmentarz wojenny nr 182 w Siemiechowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Elementem centralnym jest betonowy pomnik. W 45 grobach pojedynczych pochowano tu 45 żołnierzy austro-węgierskich.
Cmentarz wojenny nr 191 - Lubcza - austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu VI Tarnów.
Lubinka (412 m n.p.m.) – w większości zalesiony masyw na Pogórzu Rożnowskim sąsiadujący z Wałem (523 m n.p.m.). Na południowych stokach Lubinki leży wieś Lubinka. Nazwa wsi i góry bywa odnoszona do miejsca, na którym szczególnie lubiano polować.
Cmentarz wojenny nr 185 w Lichwinie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 192 Lubcza – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Gustava Rossmanna. Elementem centralnym jest neorenesansowa kaplica z tablicą inskrypcyjną o treści (tłum.):
Cmentarz wojenny nr 190 w Janowicach – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.