Cmentarz żydowski na Warpiu - Atrakcje

0

Strony

Będzin, Zagórska / Wyzwolenia
Cmentarz żydowski w Będzinie przy ulicy Sieleckiej – został założony pod koniec XIX wieku. Został zniszczony podczas II wojny światowej, a w okresie PRL wybudowano na jego miejscu bazę Państwowej Komunikacji Samochodowej. Część ocalałych macew przeniesiono wówczas na kirkut na Podzamczu.
Będzin, Śródmieście, Plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3
Będzin Miasto − stacja kolejowa w Będzinie, w województwie śląskim, w Polsce. Pierwotny budynek dworcowy, powstały w II połowie XIX wieku, szybko przestał odpowiadać potrzebom miasta, wobec częściowo drewnianej konstrukcji i małej kubatury.
Będzin, Świętego Brata Alberta 38
Parafia pod wezwaniem świętego Alberta Chmielowskiego w Będzinie - rzymskokatolicka parafia w diecezji sosnowieckiej, w dekanacie Trójcy Przenajświętszej w Będzinie.Odpust parafialny obchodzony jest 17 czerwca.
Będzin, 11 Listopada 1
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Będzinie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie będzińskim, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce. Utworzona w 1957. Obsługiwana jest przez księży Oblatów Świętego Józefa (Józefitów).
Będzin - stacja kolejowa w Będzinie, w województwie śląskim, w Polsce. Jest to przelotowa stacja, położona pomiędzy Dąbrową Górniczą, a Sosnowcem. Obecnie posiada 6 torów głównych, z których tylko 3 (główne zasadnicze i jeden dodatkowy) są zelektryfikowane.
Będzin, Śródmieście, Stare Miasto, Michała Sączewskiego 23
Będzin, Stare Miasto, Ignacego Potockiego 3
Synagoga Mizrachi w Będzinie (z hebr. Wschodni) – publiczny dom modlitwy znajdujący się w Będzinie w podziemiach kamienicy przy ulicy Potockiego 3.
Będzin, Stare Miasto, Sączewskiego 6
Będzin, Aleja Hugona Kołłątaja 34
Będzin, Śródmieście, Aleja Hugona Kołłątaja 24
Dom Modlitwy Cukermana w Będzinie – prywatny dom modlitwy znajdujący się w Będzinie w kamienicy przy alei Hugona Kołłątaja 24/28 (I piętro).
Będzin, Śródmiescie
Kościół cmentarny pw. św. Tomasza w Będzinie - z ok. 1834 r. murowany, z barokowym ołtarzem oraz gotyckimi rzeźbami. W otoczeniu znajduje się cmentarz rzymskokatolicki z najstarszymi, bogato zdobionymi, secesyjnymi rzeźbami oraz nagrobkami. Wcześniej, od II poł. XVI w., istniał kościół drewniany.
Będzin, Śródmieście, Plac Kazimierza Wielkiego

Strony