Cmentarz żydowski w Kielcach - Atrakcje

0

Strony

Cmentarz żydowski w Kielcach – kirkut, który znajduje się w dzielnicy Pakosz, przy skrzyżowaniu ulic Pakosz Dolny i Kusocińskiego. Ma powierzchnię 3,12 ha. Na terenie nekropolii znajduje się około 330 nagrobków zachowanych w różnym stanie, z czego około 150 ustawionych jest w lapidarium.
Kielce, Leszka Drogosza 2
Hala Legionów w Kielcach to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, w którym można rozgrywać mecze różnych dyscyplin sportowych.
Kadzielnia – wzgórze, w południowo-zachodniej części Kielc – stolicy województwa świętokrzyskiego. Kadzielnia, zbudowana z wapieni górnodewońskich (fran, famen) ma wysokość 295 m n.p.m. Obecne wyrobisko (wcześniej były tam kamieniołomy) wypełniają wody podziemne tworząc Jezioro Szmaragdowe.
Rezerwat przyrody Kadzielnia – rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się na terenie miasta Kielce w województwie świętokrzyskim (między ulicami: Krakowska, Gagarina, Al. Legionów i Pakosz).
Kielce, Jana III Sobieskiego 51
Parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla w Kielcach – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Kielce-Południe.
Kielce, Ściegiennego
Cmentarz Stary w Kielcach – cmentarz położony między ulicami Ściegiennego oraz Kwasa.
Kielce, Krakowska 72
Hala Sportowa w Kielcach – hala sportowa mieszcząca się w Kielcach przy ul. Krakowskiej 72.
Homo Homini (łac. człowiek człowiekowi) – pierwszy w Europie pomnik upamiętniający atak terrorystyczny na World Trade Center 11 września 2001 roku. Monument został odsłonięty w piątą rocznicę tych wydarzeń na placu przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach.
Kielce, Ściegiennego
Cmentarz Partyzancki w Kielcach – cmentarz położony między ulicami Ściegiennego, Mariana Sołtysiaka „Barabasza” (dawna Gagarina) oraz Kwasa.
Kielce, Chęcińska
Kościół Garnizonowy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – dawna cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Mikołaja znajdująca się blisko centrum Kielc między ulicami Karczówkowską i Chęcińską.
Kielce, ks. Piotra Ściegiennego 2
Kino Fenomen – kino mieszczące się w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Reaktywowano je, po 5-ciu latach nieistnienia, dnia 19 grudnia 2008 roku. Jest drugim, po Kinie Moskwa, najstarszym działającym obecnie kinem w Kielcach.
Kielce, Księdza Piotra Ściegiennego 2/6
Telefon: +48 41 365 51 00
Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach to działająca od 55 lat na terenie województwa świętokrzyskiego samorządowa jednostka kulturalna. Jego siedziba mieści się niedaleko centrum miasta przy ulicy ks.
Kielce, Urzędnicza 79
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1939. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Urzędniczej.
Pomnik Czynu Legionowego w Kielcach – pomnik znajdujący się w Kielcach na Placu Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Piotra Ściegiennego obok Wojewódzkiego Domu Kultury.
Kielce, Żytnia 1
Hala widowiskowo-sportowa w Kielcach – hala widowiskowo-sportowa mieszcząca się w Kielcach przy ul. Żytniej 1.
Kielce, Fosforytowa 6
Parafia Świętego Wincentego Pallottiego w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 2002. Jest obsługiwana przez księży pallotynów. Mieści się przy ulicy Fosforytowej na osiedlu Podkarczówka.
Kielce, Jana Pawła II
Browar Karscha – nieistniejący browar, położony w Kielcach na Wzgórzu Karscha przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Ogrodowej, wybudowany w latach 1869–1872.

Strony