Dworzec kolejowy Jedlina Dolna - Atrakcje

0

Strony

Jedlina Dolna – zamknięty w 2000 roku przystanek osobowy, a dawniej stacja kolejowa w Jedlinie-Zdroju, w dzielnicy Jedlinka, w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim.
Pałac Jedlinka – pałac w miejscowości Jedlina-Zdrój na Dolnym Śląsku. Pierwsze wzmianki o Jedlince, wówczas Tannhausen, pochodzą z XIII wieku, gdy jego właścicielem był książę jaworsko–świdnicki Bolko I Surowy. Ostatnim prywatnym właścicielem pałacu był Gustaw Boehm.
Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Głuszyca diecezji świdnickiej.
Jedlina-Zdrój, Jana Pawła II
Kościół poewangelicki – dawna świątynia protestancka należąca obecnie do rzymskokatolickiej parafii Trójcy Świętej.
Przełęcz pod Wawrzyniakiem – przełęcz na wysokości 568 m n.p.m., w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich. Przełęcz położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich na południe od miejscowości Jedlina-Zdrój, w południowo-wschodniej części pasma.
Pałac w Jedlinie-Zdroju – wybudowany w XVIII w. w Jedlinie-Zdroju.
Wawrzyniak (niem. Lorbeer-Berg, Lorbeerberg) – wzniesienie (668 m n.p.m.), w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich, w paśmie Gór Czarnych.
Sajdak (niem. Donnerberg, Kachler Berg, Köhler-Berg, Köhlerberg, 586 m n.p.m.) – wzniesienie, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich, w paśmie Gór Czarnych.

Strony