Fort 47 1/2 Sudół - Atrakcje

0

Strony

Kraków, Powstańców
Fort 47 ½ Sudół – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1895-1897. Jego zadaniem była blokada doliny Sudołu Dominikańskiego, która była wtopiona pomiędzy górujące pozycje Fortu 47 Łysa Góra, Fortu 47a Węgrzce, Fortu 48 Batowice i Fortu 48a Mistrzejowice.
Kraków, Powstańców 48
Cmentarz Prądnik Czerwony, zwany także Cmentarzem Batowickim – jeden z największych i najmłodszych cmentarzy Krakowa. Zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, w północnej części Prądnika Czerwonego przy ul. Powstańców 48.
Kraków, os. Złotego Wieku
Fort 48 Batowice (Fort Artyleryjski 48 "Batowice") – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1883-1885, w czasie budowy trzeciego pierścienia twierdzy, jako standardowy fort artyleryjski. Budynek jednokondygnacyjny, jego ściany zbudowane są z cegły, a strop z betonu.
Pomnik Jana Pawła II przed kościołem w Mistrzejowicach – pomnik Jana Pawła II, znajdujący się w Krakowie-Nowej Hucie, w Dzielnicy XV Mistrzejowicach na Osiedlu Tysiąclecia. Postawiono go na placu przed kościołem św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Kraków, Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Tysiąclecia 86
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego – parafialny kościół rzymskokatolicki wybudowany w latach 1976-1983 w Krakowie na osiedlu Tysiąclecia 86.
Fort 47 Łysa Góra – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1872-1885. Fort Łysa Góra zalicza się do największych fortów artyleryjskich tej twierdzy. Miał 6 baterii i był fortem jednowałowym. Obiekt ten należał do V sektora obronnego, fortyfikującego miasto od północy.
Kraków, Prądnik Biały, Aleja 29 Listopada 195
Parafia Chrystusa Króla w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Prądnik archidiecezji krakowskiej na Osiedlu Gotyk.
Park Tysiąclecia – park w Krakowie, w Dzielnicy XV Mistrzejowice, usytuowany w dolinie pomiędzy osiedlami Oświecenia i Tysiąclecia, o powierzchni 11,3 ha.
Kraków, Dobrego Pasterza 121
Kraków, Osiedle Bohaterów Września 33
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy – kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Krakowie, w Nowej Hucie w Dzielnicy XV Mistrzejowice na os. Bohaterów Września 33.
Aleja gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego – ulica przelotowa zaczynająca się przy Rondzie Polsadu, zaś kończąca się przy rozjeździe w ulicę gen. Leopolda Okulickiego oraz aleję gen. Władysława Andersa. Znajduje się na terenie dawnego wojskowego Lotniska w Czyżynach.
Kraków, Dobrego Pasterza 117
Kościół św. Jana Chrzciciela w Krakowie na Prądniku Czerwonym. Kościół zbudowany jest w pobliżu zabytkowej kaplicy św. Jana Chrzciciela. Budowę, według projektu Wojciecha Obtułowicza, rozpoczęto w 1984. Konsekracja kościoła przez kardynała Franciszka Macharskiego nastąpiła w 1989 roku.
Kraków, Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 25a-25d
Quattro Business Park – kompleks składający się z czterech czternastokondygnacyjnych budynków biurowych klasy A, realizowany przez Grupę Buma od jesieni 2008 roku. Każdy z budynków charakteryzuje się powierzchnią użytkową ok. 12 000 m2.
Kraków, Dobrego Pasterza 117
Kaplica św. Jana Chrzciciela w Krakowie, na Prądniku Czerwonym - centralna budowla barokowa, kopułowa. Wzniesiona została w 1642 na miejscu drewnianej, strawionej pożarem kaplicy z 1594. Fundatorem nowej kaplicy był przeor krakowskich dominikanów Jan Morski.
Fort 47a Węgrzce (do 1885 r. nosił nr 46) – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1892-1896 na miejscu Fortu półstałego drewniano-ziemnego z 1887 roku. Jest to fort pancerny obrony bliskiej i dalekiej. Leży w V sektorze obronnym, zabezpieczającym północną stronę Twierdzy Kraków.
Kraków, os. Piastów
Fort pancerny pomocniczy 48a „Mistrzejowice” – fort składający się na Twierdzę Kraków. Powstał w latach 1895-97. Jego zadaniem była boczna obrona doliny Dłubni oraz prawego międzypola fortu 48 Batowice. Po I wojnie światowej pełnił funkcję magazynu.
Kraków, Rakowice, Mirosława Dzielskiego 1
Kościół Najświętszego Imienia Maryi – kościół rzymskokatolicki, księży pijarów, znajdujący się w Krakowie, na Rakowicach w Dzielnicy III, przy ul. Dzielskiego 1.
Aleja 29 Listopada – główna krakowska trasa wylotowa w kierunku północnym, stanowiąca fragment krajowej i międzynarodowej drogi nr 7E77 , a także fragment II obwodnicy Krakowa. Biegnie po dawnym trakcie warszawskim – stanowi tradycyjne przedłużenie ulicy Warszawskiej.

Strony