Dwór Weltera – zabytkowy budynek w Białymstoku, zbudowany w połowie XIX wieku. Jako jeden z nielicznych zabytków miasta nie ucierpiał na skutek II wojny światowej. Leży na szlaku białostockich fabrykantów.
Fabryka Towarzystwa Białostockiej Manufaktury "E.Becker i s-ka" – fabryka jedwabnych pluszów przy ulicy Świętojańskiej w Białymstoku wybudowana przez Eugeniusza Beckera w latach 1895-1911. Na początku XX w. najnowocześniejszy zakład w Białymstoku.
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – białostocki teatr dramatyczny, założony w 1938 roku.
Teatr położony jest na terenie parku Księcia J. Poniatowskiego przy ul. Elektrycznej 12.
Planty – park miejski w Białymstoku o powierzchni 14,94 ha. Powstał w latach 1930-1938, pod patronatem ówczesnego wojewody Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego na terenach przyległych do pałacu, położonych w kompleksie Parku Branickich.
Kościół św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku, dawniej kościół ewangelicko-augsburski św. Jana Chrzciciela – powstał w latach 1908-1912 w stylu neoromańskim, z czerwonej cegły, według projektu architekta Jana Wende z Łodzi.
Kamienica Abrama Cytrona – zabytkowa kamienica w Białymstoku, wybudowana po 1890 roku. Należała do Abrama Cytrona, pochodzącego z rodziny fabrykantów. Pełniła funkcję typowej kamienicy czynszowej. W 1993 fasadę kamienicy wpisano do rejestru zabytków.
Kamienica Świńskiego – zabytkowa kamienica w Białymstoku. Została wybudowana na przełomie XIX i XX wieku. Należała do Josela Świńskiego. W okresie międzywojennym funkcjonowały w niej piwiarnia i jadłodalnia. W 1986 kamienicę wpisano do rejestru zabytków.
Kamienica Michała Malinowskiego – kamienica w Białymstoku, wybudowana na przełomie XIX i XX wieku. Należała do Michała Malinowskiego. W budynku mieściła się masarnia. W 1986 kamienicę wpisano do rejestru zabytków.