Gmina Czorsztyn - Szczyty

Wdżar (766, 767 m) – szczyt w paśmie łączącym Lubań z Pieninami, pomiędzy przełęczami Drzyślawa i Snozka, na granicy miejscowości Kluszkowce i Krośnica. W naukowo opracowanej regionalizacji Polski według Jerzego Kondrackiego Wdżar należy do Pienin, znajduje się w ich północnej strefie przejściowej.
Macelowa Góra (800 m n.p.m.) – wybitny masyw w Pieninach Właściwych, w ich części zwanej Pieninami Czorsztyńskimi.
Kotelnica (946 m n.p.m.) – szczyt w Paśmie Lubania w południowo-wschodniej części Gorców. Porośnięty lasem świerkowym. Południowe stoki opadają do doliny Dunajca (do miejscowości Huba), północne do doliny Ochotnicy (do miejscowości Ochotnica Górna).
Podskalnia Góra – góra w Pieninach Czorsztyńskich należących do Pienin Właściwych. Jest dobrze wyodrębniona i dobrze widoczna od południowej strony ze Sromowiec Niżnych – znajduje się tuż nad polami uprawnymi i tzw. Podskalem.
Lubań – najwyższy szczyt Pasma Lubania w południowo-wschodniej części Gorców. Duży, zalesiony masyw pocięty dolinami kilku potoków.
Pulsztyn (613 m n.p.m., inne źródła podają inną wysokość) – niska, odosobnione wzniesienie w Pieninach Czorsztyńskich.
Goła Góra (712 m n.p.m.) – mało wybitne wzniesienie w Pieninach Czorsztyńskich. Znajduje się na ich południowym stoku, pomiędzy Macelową Górą (801 m) i Podskalnią Górą (743 m), a poniżej Nowej Góry (902 m). Od strony Macelowej Góry jego zachodnie stoki opadają do Macelowego Wąwozu.
Łysina – skalisty wierzchołek w Masywie Trzech Koron w Pieninach Właściwych o wysokości 792 m n.p.m. Od Trzech Koron oddzielony jest przełęczą Wyżni Łazek (695 m n.p.m.) Północne zbocza Łysiny opadają do tzw. Szerokiej Doliny.
Klejowa Góra – wybitny, górzysty półwysep w Masywie Trzech Koron w Pieninach Właściwych. Wraz z Facimiechem i Łysiną tworzy tzw. grupę Łysiny, która jest z trzech stron opływana przez Dunajec, tworzący tutaj największy ze swoich przełomów, zwanych Przełomami Dunajca.