Gmina Mogilno - Religia

Klasztor benedyktynów w Mogilnie – kompleks klasztorny powstały w XI wieku, położony nad Jeziorem Mogileńskim. Został ufundowany najprawdopodobniej przez Kazimierza Odnowiciela. Obecnie pełni funkcję kościoła parafii św. Jana Apostoła.
Mogilno, Benedyktyńska 24
Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie jest jedną z 12 parafii leżącej w graniach dekanatu mogileńskiego. Parafia ma wspólny cmentarz wraz z parafią św. Jakuba Większego.
Parafia św. Marcina w Palędziu Kościelnym jest jedną z 12 parafii leżącej w graniach dekanatu mogileńskiego. Przy kościele znajduje się parafialny cmentarz.
Kościoł Świętej Marii Magdaleny w Kwieciszewie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Kwieciszewo, w województwie kujawsko-pomorskim.
Kościół farny św. Jakuba w Mogilnie – kościół zbudowany w stylu gotyckim. Usytuowany na skarpie nad Jeziorem Mogileńskim, w Mogilnie.
Kościół św. Mateusza w Gębicach – późnogotycka świątynia z początku XVI w. fundacji Sulimów z Oporowa, ówczesnych dzierżawców miasta; konsekrowana w 1516.
Kościół Narodzenia NMP w Strzelcach – jeden z 10 kościołów w dekanacie strzelińskim.
Parafia św. Andrzeja Boboli we Wszedniu jest jedną z 12 parafii należących do dekanatu mogileńskiego.
Kościół śś. Piotra i Pawła w Wylatowie – drewniana świątynia zbudowana w 1761 roku z fundacji Michała Kosmowskiego, opata klasztoru w Trzemesznie; konsekrowana dwa lata później. Jest to trójnawowa bazylika, rzadka wśród polskiej drewnianej architektury. Dekorowana w stylu barokowym i rokokowym.
Parafia św. Michała Archanioła w Niestronnie jest jedną z 12 parafii leżącej w graniach dekanatu mogileńskiego. Przy kościele znajduje się parafialny cmentarz.
Kościół poewangelicki w Kwieciszewie – nieużytkowany obecnie kościół należący dawniej do kwieciszewskiej gminy ewangelickiej, wchodzącej w skład superintendentury Mogilno Ewangelickiego Kościoła Unijnego.
Parafia MB Nieustającej Pomocy – parafia rzymskokatolicka w Mogilnie, w dekanacie mogileńskim. Jest jedną z 12 parafii leżących w graniach dekanatu mogileńskiego. Cmentarz znajduje się przy kaplicy M. B. Bolesnej.