Kamienica Gaszyńskiego - Atrakcje

0

Strony

Kamienica Gaszyńskiego – kamienica wzniesiona w latach 1818-1819 r., znajdująca się przy ul. Długiej nr 20 w Warszawie. Znajduje się ona na posesji nazywanej dawniej Suchym Lasem, a nazwa jej pochodzi od drzew pozostałych po pożarze dworu Mniszcha, jaki miał miejsce w 1656 r.
Pomnik Powstania Warszawskiego – wybudowany w 1989 r. monumentalny pomnik ku czci bohaterów powstania warszawskiego zlokalizowany na wschodniej stronie placu Krasińskich w Warszawie.
Katedra Polowa Wojska Polskiego NMP Królowej Polski w Warszawie – kościół garnizonowy przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie.
Collegium Nobilium − szkoła wyższa, założona w Warszawie przez pijara Stanisława Konarskiego w 1740 roku, początkowo jako Collegium Novum (nazwę zmieniono jesienią 1741) na ulicy Długiej, następnie rozbudowana do ulicy Miodowej (mieści się tam obecnie Akademia Teatralna im.
Warszawa, Plac Krasińskich 2/4/6
Gmach Sądu Najwyższego – budynek zlokalizowany przy placu Krasińskich w Warszawie będący siedzibą Sądu Najwyższego.
Ulica Jana Kilińskiego w Warszawie – jedna z niewielkich uliczek Starego Miasta, biegnąca od ul. Podwale do ul. Długiej.
Warszawa, Plac Krasińskich 3
Pałac Badenich w Warszawie – nieistniejący warszawski pałac, wzniesiony w latach 1837–1838 dla hrabiego Ignacego Badeniego. Pałac do 1944 r. stał na Placu Krasińskich pod numerem 3, hip 549A, pomiędzy ulicą Długą a Pałacem Krasińskich.
Pałac Raczyńskich – pałac znajdujący się na Nowym Mieście w Warszawie przy ul. Długiej 7, położony pomiędzy ulicami: Długą, Kilińskiego, Podwale oraz budynkami dawnego klasztoru paulinów.
Warszawa, pl. Krasińskich
Plac Krasińskich znajduje się w Warszawie, u zbiegu ulic Długiej i Miodowej. Obok niego położony jest Ogród Krasińskich. Znajduje się na nim Pomnik Powstania Warszawskiego.
Pałac Marii z Lubomirskich Radziwiłłowej mieści się przy ul. Długiej 26 w Warszawie. Pałacyk został wzniesiony w roku 1784. Fronton budowli zdobi tympanon ze "Szreniawą", herbem rodziny Lubomirskich. Obecnie pałacyk jest siedzibą Instytutu Sztuki PAN oraz biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Ulica Świętojerska w Warszawie – jedna z głównych ulic Nowego Miasta, biegnąca od ul. Freta do ulicy gen. Władysława Andersa.
Pomnik Małego Powstańca – pomnik znajdujący się przy ulicy Podwale u zbiegu z ulicą Wąski Dunaj, przy zewnętrznym murze obronnym Starego Miasta w Warszawie. Upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.
Warszawa, Śródmieście, Plac Krasińskich 5
Pałac Krasińskich w Warszawie (Pałac Rzeczypospolitej) – barokowy pałac zbudowany w latach 1677-1695 dla wojewody płockiego Jana Dobrogosta Krasińskiego według planów Tylmana z Gameren. Obecnie siedziba zbiorów specjalnych Biblioteki Narodowej (rękopisy, stare druki i zbiory ikonograficzne).

Strony