Kamienica Józefa Duzika - Rozrywka

Strony

Warszawa, Nowogrodzka 49
Teatr Muzyczny ROMA – teatr musicalowy w Warszawie, mieszczący się w samym centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).
Warszawa, Al. Jerozolimskie 51
Telefon: +48226296078
Fotoplastikon Warszawski – fotoplastykon znajdujący się w Warszawie w Kamienicy Hoserów w Al. Jerozolimskich 51 .
Warszawa, Plac Defilad 1
Muzeum Techniki w Warszawie – muzeum historii techniki działające w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki przy placu Defilad 1.
Warszawa, pl. Defilad 1
Muzeum Ewolucji Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – muzeum poświęcone ewolucji, które swoją siedzibę ma w salach Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, a opiekę nad nim sprawuje Instytut Paleobiologii PAN.
Warszawa, Wilcza 64
Muzeum i Instytut Zoologii PAN – geneza muzeum sięga Gabinetu Zoologicznego powstałego w 1819 przy ówczesnym Królewskim Uniwersytecie Warszawskim i rozwijającego się do 1862 pod kierownictwem Feliksa Pawła Jarockiego.
Warszawa, Emilii Plater 51
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – muzeum sztuki nowoczesnej w Warszawie założone w 2005, narodowa instytucja kultury.
Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce – warszawskie muzeum powstałe w roku 2001, działające przy Krajowej Rady Spółdzielczej. Mieści się na czwartym piętrze Domu pod Orłami.
Warszawa, Plac Grzybowski 12/16
Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich w Warszawie – teatr w Warszawie, wystawiający sztuki w dwóch językach: jidysz i polskim. Jest jedynym współcześnie działającym teatrem żydowskim w Polsce i jedynym na świecie stałym teatrem wystawiający sztuki w języku jidysz.
Warszawa, Nowowiejska 24
Telefon: 22 234 74 93
Muzeum Politchniki Warszawskiej - muzeum akademickie w Warszawie zajmujące się historią Politechniki Warszawskiej, gromadzące wykorzystywaną na uczelni aparaturę naukową i badawczą oraz dokumenty, fotografie i pocztówki.
Warszawa, Grzybowska 3
Muzeum Erotyki w Warszawie – jedyne w Polsce (prywatne, działające od 2011) i jedno z nielicznych w Europie skupiające erotyczne przedmioty ze wszystkich kontynentów. Zlokalizowane w okolicach Ogrodu Saskiego w Warszawie. Zamknięte w styczniu 2012.
Warszawa, Koszykowa 26/28
Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego – jedna z największych bibliotek publicznych w Polsce. Jej zbiory liczą ok. 1 340 000 woluminów.
Warszawa, Srebrna 12
Muzeum Woli - muzeum w Warszawie w dzielnicy Wola zajmujące się dokumentowaniem historii tej dzielnicy. Utworzone z inicjatywy Oddziału Wola Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w 1974. Oddział Muzeum Warszawy.
Warszawa, Żelazna 51
Muzeum Przemysłu w Warszawie - nieistniejący oddział Muzeum Techniki w Warszawie. Muzeum zostało otwarte w 1982, mieściło się w zabytkowej fabryce Norblinów przy ulicy Żelaznej 51/53 na Woli. W 2007 roku teren dawnej fabryki zmienił właściciela, a 2 czerwca 2008 muzeum zakończyło swoją działalność.
Warszawskie Muzeum Etnograficzne – jedno z najstarszych muzeów tego typu w Polsce mieszczące się w Warszawie przy ulicy Kredytowej 1. Muzeum powstało w 1888 roku i mieści około 74 tysiące obiektów eksponowanych na 6 wystawach stałych. Co roku organizowanych jest 12 wystaw czasowych.
Kino Skarpa – kino działające na warszawskim Śródmieściu, przy ul. Kopernika, w latach 1960-2003.
Warszawa, Plac Trzech Krzyży 4/6
Telefon: 22 339 05 20
Warszawa, Plac Stanisława Małachowskiego 3
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki – galeria sztuki w Warszawie, narodowa instytucja kultury. Misją Zachęty jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów polskich i zagranicznych oraz wystawy problemowe.
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie
Warszawa, Mokotowska 13
Teatr Współczesny w Warszawie - warszawski teatr, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście przy ul. Mokotowskiej 13 w rejonie placu Zbawiciela.
Warszawa, Okólnik 9/9a
Biblioteka Ordynacji Krasińskich w Warszawie istniała w latach 1844-1944. Jej twórcą był hr. Wincenty Krasiński, który od początku XIX wieku gromadził zbiory artystyczne, muzealne i biblioteczne.

Strony