Synagoga Tempel (Synagoga Postępowa) – reformowana synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, przy ulicy Miodowej 24. Jest obecnie jedną z czterech czynnych synagog w mieście, jednak nabożeństwa odbywają się w niej wyłącznie od czasu do czasu.
Synagoga Kupa w Krakowie – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, przy ulicy Jonatana Warschauera 8. Jest ostatnią synagogą powstałą w okresie istnienia miasta żydowskiego.
Synagoga Bne Emuna w Krakowie (z hebr. Dzieci Wiary) – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, na rogu ulicy Dow Baera Meiselsa 17 oraz Placu Nowego 5.
Synagoga Chewra Thilim w Krakowie (z hebr. Bractwa Psalmowego) – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, na rogu ulic Dow Baera Meiselsa 18 i Bożego Ciała 13.
Kościół Nawrócenia św. Pawła – barokowy kościół rzymskokatolicki Misjonarzy przy ul. Stradomskiej 4 w Krakowie.
Na tyłach kościoła, w kwartale między ulicami Stradomską, św. Gertrudy, św. Sebastiana i J. Dietla znajduje się Ogród Księży Misjonarzy.
Synagoga Stowarzyszenia Modłów i Dobroczynności im. Michała Hirscha Cypresa – synagoga znajdująca się na Stradomiu w Krakowie, w kamienicy przy ulicy św. Agnieszki 5.
Stary cmentarz żydowski zwany również Cmentarzem Remuh (lub Remu) – najstarszy cmentarz żydowski w Krakowie i jeden z najstarszych w Europie, założony w 1535.
Synagoga Remuh w Krakowie – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, przy ulicy Szerokiej 40. Jest obecnie jedną z dwóch czynnych synagog w mieście i jedyną w której regularnie odbywają się nabożeństwa.
Synagoga Stowarzyszenia Bóżniczego Szir w Krakowie (z hebr. Pieśń) – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, na rogu ulic Kupa 20 i Izaaka 5.
Synagoga Izaaka, również Synagoga Ajzyka – znajdująca się na rogu ulic Kupa 18 i Izaaka.
Przez wiele lat uchodziła za najokazalszą i najbogatszą synagogę w mieście. Jej północna ściana przylega do dawnej synagogi Mizrachi.
Kościół św. Agnieszki – zabytkowy, barokowy, kościół rzymskokatolicki, przy ulicy J. Dietla 30, na Stradomiu w Krakowie. Pełni funkcję kościoła garnizonowego.
Synagoga Wysoka w Krakowie – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, przy ulicy Józefa 38.
Sala modlitwy umieszczona jest na piętrze, stąd pochodzi jej nazwa – Wysoka. Do dnia dzisiejszego pozostaje najwyższą synagogą Krakowa oraz jedyną w Polsce synagogą umieszczoną na piętrze.
Kościół św. Bernardyna ze Sieny – wczesnobarokowy kościół rzymskokatolicki bernardynów, znajdujący się w Krakowie na Stradomiu, przy ul. Bernardyńskiej 2, u podnóża Wzgórza Wawelskiego.
Synagoga Kowea Itim le-Tora w Krakowie (z hebr. Towarzystwa Studiowania Tory) – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, przy ulicy Józefa 42.
Synagoga Gmilus Chasidim Debais Hakneses – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, w zabytkowej kamienicy przy ulicy Szerokiej 28 (adres także ul. Ciemna 2).