Kamienica przy Łobzowskiej 27 - Atrakcje

0

Strony

Kraków, Łobzowska 27
Kamienica przy ul. Łobzowskiej 27 została wzniesiona na miejscu wcześniejszej zabudowy wzmiankowanej w roku 1824. Obecna kamienica powstała w 1894 roku jako budynek dwupiętrowy.
Kraków, Stefana Batorego 12
Pałac Tadeusza Stryjeńskiego (tzw. Collegium Sanockie, ale także "Dom Pod Stańczykiem", lub "Willa Pod Stańczykiem") – zabytkowy pałac z lat 1882-1883, zaprojektowany przez Tadeusza Stryjeńskiego jako jego dom własny, położony przy ul. Batorego 12 w Krakowie.
Kraków, Garbary, Łobzowska 10
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego wznosi się na Garbarach w Krakowie, przy ul. Łobzowskiej 10, w pobliżu miejsca, w którym istniał zburzony wcześniej kościół św. Piotra Małego.
Kraków, Stefana Batorego 14
Kraków, Krowoderska 16
Kościół św. Franciszka Salezego – zabytkowy kościół rzymskokatolicki i klasztor wizytek, znajdujący się na rogu ul. Krowoderskiej 16 i placu Biskupiego w Krakowie.

Strony