Kamienica przy Nowym Świecie 23 - Biurowce

Warszawa, Aleje Jerozolimskie 7
Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, bank w Warszawie, w Śródmieściu, w Alejach Jerozolimskich, modernistyczny, monumentalny, wzniesiony w latach 1928–1931 według projektu Rudolfa Świerczyńskiego dla Banku Gospodarstwa Krajowego, ozdobiony płaskorzeźbami Jana Szczepkowskiego, wielokrotnie przebud
Warszawa, Nowy Świat 6/12
Centrum Bankowo-Finansowe – budynek biurowy w Warszawie przy rondzie Ch. de Gaulle'a, pod adresem ul. Nowy Świat 6/12, znany w Warszawie jako Dom Partii, Biały Dom lub Dom pod Baranami.
Centrum Chopinowskie w Warszawie – ośrodek informacji chopinowskiej w Warszawie, przy ul. Tamka 43, naprzeciw Zamku Ostrogskich, w którym mieści się Muzeum Chopina.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 53
Hotel Central, używający przez pewien okres nazw Hotel Centralny i Hotel Narodowy (1930) – nie funkcjonujący obecnie hotel w Warszawie, w al. Jerozolimskich 47 (róg Pankiewicza), według obecnej numeracji – al. Jerozolimskie 53.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79
Telefon: 226306306
Hotel Marriott (właściwa nazwa to Centrum LIM, jednak przyjęła się nazwa hotelu znajdującego się w budynku) – kompleks biurowo-hotelowy zlokalizowany w centrum Warszawy. Obiekt jest administrowany przez spółkę LIM Joint Venture.
Warszawa, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 3
Metropolitan – biurowiec w Warszawie wybudowany w 2003, zlokalizowany przy pl. Piłsudskiego na tyłach Teatru Wielkiego. Zrealizowany przez amerykańską firmę Hines. Architektem budynku jest sir Norman Foster.
Warszawa, Emilii Plater 53
Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Mieści się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum miasta.
Rondo 1 – wieżowiec biurowy o łącznej wysokości 192 m znajdujący się w Warszawie przy Rondzie ONZ.
Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Zebra Tower - biurowiec zbudowany w Warszawie w latach 2008 - 2010 przy Rondzie Jazdy Polskiej, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Politechnika.
Warszawa, Chmielna 85/87
Warta Tower została zbudowana przy ulicy Chmielnej w Warszawie, tuż nad wykopem średnicowej linii kolejowej. Ma 82 metry wysokości i 22 kondygnacje. Powstała w 2000 roku, a jej właścicielem i głównym inwestorem jest znana firma ubezpieczeniowa TUiR Warta. Znajduje się tu jej główna siedziba.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123a
Telefon: +48 22 208 09 00
Millennium Plaza (dawniej Reform Plaza) - wieżowiec przy warszawskim Placu Artura Zawiszy w zachodniej części Alej Jerozolimskich, zbudowany pod koniec 1999. Zaprojektowany i wzniesiony przez kontrowersyjnego tureckiego architekta i biznesmena Vahapa Toya.
Warszawa, Grzybowska 53
Pekao Tower (Gmach im. dr. Mariana Kantona) to biurowiec i zarazem warszawski wieżowiec wzniesiony w pierwszej połowie lat 90. XX wieku przy wolskim odcinku ulicy Grzybowskiej dla Pekao SA. Mieści się tu główna siedziba tego dużego polskiego banku.
Prosta Tower – biurowiec zlokalizowany na warszawskiej Woli, oddany do uzytku w roku 2011.
Warszawa, Plac Europejski
Warsaw Spire – budynek biurowy powstający obecnie w Warszawie. Zlokalizowany jest w dzielnicy Wola, w rejonie ulic Towarowej, Łuckiej, Wroniej i Grzybowskiej. W skład kompleksu biurowego wejdą trzy budynki: 220-metrowy wieżowiec oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m.
Warsaw Trade Tower (WTT) (ang. Warszawska Wieża Handlowa) – jeden z dwóch, obok Pałacu Kultury i Nauki, budynków w Warszawie o wysokości przekraczającej 200 metrów. Zbudowany w latach 1997-1999 przez koreański koncern Daewoo, który w 2002 sprzedał obiekt amerykańskiej firmie Apollo-Rida.
Warszawa, Bonifraterska 17
North Gate (dawniej znany jako Centrum Belvedere) – warszawski wieżowiec biurowy klasy A, który od maja 2006 roku do wiosny 2008 był budowany w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, między wieżowcem Intraco I i stadionem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, przy hotelu Ibis.
Intraco I – jeden z pierwszych wybudowanych w Warszawie drapaczy chmur, zbudowany w latach 1973–1975 przez szwedzką firmę BPA Byggproduktion AB z przeznaczeniem dla zagranicznych przedstawicielstw techniczno-handlowych.