Kamienica przy Słowackiego 1 - Religia

Strony

Jarosław, Grunwaldzka 10
Kościół św. Ducha w Jarosławiu przy ulicy Grunwaldzkiej. Dawny kościół szpitalny związany z fundacją ubogich, potwierdzoną i poszerzoną w 1462 roku. Zbudowany na miejscu drewnianego w latach 1689-1690, budowniczym był prawdopodobnie Jan Michał Link.
Jarosław, Czesławy Puzon ps. Baśka 1
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Jarosławiu – kaplica rzymskokatolicka (obecnie pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP), położona na terenie Parku Miejskiego im. Baśki Puzon (gdzie wcześniej znajdował się cmentarz unicki), przy ulicy Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Jarosław, Jana Pawła II 16
Kościół Trójcy Przenajświętszej i klasztor OO. Franciszkanów - Reformatów w Jarosławiu przy ulicy Jana Pawła II. Ufundowany w 1700 roku przez mieszczanina jarosławskiego Antoniego Kwolka oraz Franciszka i Eufrozyny Zawadzkich.
Jarosław, Kraszewskiego
Park miejski im. Czesławy Puzon ps. „Baśka" – znajduje się w Jarosławiu pomiędzy ul. Kraszewskiego i ul. Czesławy Puzon ps. „Baśka". Park leży na terenie dawnego cmentarza greckokatolickiego, czego dowodem jest pozostałość po cerkwi Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.
Jarosław, Opolska 12
Duża Synagoga w Jarosławiu – największa synagoga znajdująca się w Jarosławiu między ulicą Ordynacką od strony północnej, a Opolską 12 od strony południowej, na tzw. placu Bożnic.
Jarosław, Plac Bóżnic 5
Synagoga Mała w Jarosławiu – synagoga znajdująca się w Jarosławiu przy placu Bożnic 5, na północ od Dużej Synagogi.
Synagoga w Jarosławiu – synagoga znajdująca się w Jarosławiu przy ul. Mały Rynek, w kamienicy numer 17.
Jarosław, Plac Piotra Skargi 3
Dawne kolegium jezuickie św. Jana w Jarosławiu- rodzaj kolegium jezuickiego
Stary Cmentarz przy ulicy Cmentarnej założony w 1784 r., używany od 1785 r. Początkowo nieduży, kwadratowy plac, dwukrotnie powiększano w latach 1850 i 1890. Najstarsze zabytkowe nagrobki pochodzą z XIX wieku i charakteryzują się dużymi walorami artystycznymi.
Jarosław, Plac Księdza Piotra Skargi 3
Kolegiata Bożego Ciała w Jarosławiu – dawny kościół św. Jana. przy placu Piotra Skargi w Jarosławiu
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu – rzymskokatolicka parafia znajduje się w Jarosławiu, należący do dekanatu Jarosław II, w Archidiecezji Przemyskiej. Strona parafii: www.krolowajaroslaw.przemyska.pl Teren parafii tworzą mieszkańcy następujących ulic:
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu - świątynia greckokatolicka w Jarosławiu wybudowana została w latach 1717-1747, następnie przebudowana w latach 1911-1912. Jest głównym ośrodkiem pielgrzymkowym polskich unitów.
Jarosław, Benedyktyńska 5
Kościół pw. św. Mikołaja i Stanisława biskupa w Jarosławiu przy ulicy Benedyktyńskiej. Przez starszych mieszkańców zwany Anna Kasarnia, został zbudowany w latach 1614-1624. Ma konstrukcję jednonawową, zrobioną na planie krzyża, przez dobudowę kaplic i wież zamknięty na rzucie prostokąta (z absydą).
Jarosław, Artura Grottgera 1
Parafia Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu - rzymskokatolicka parafia znajduje się w Jarosławiu, należący do dekanatu Jarosław II, w archidiecezji przemyskiej.

Strony