Kamienica przy Wronieckiej 15 - Atrakcje

0

Strony

Poznań, Wroniecka 14
Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu – muzeum biograficzne poświęcone Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu, zlokalizowane w Poznaniu, na ul. Wronieckiej 14. Stanowi oddział Biblioteki Raczyńskich.
Ulica Wroniecka - ulica w Poznaniu biegnąca od Starego Rynku w kierunku północnym. W średniowieczu nosiła nazwę Wroniecka, do 1919: Wronkerstrasse, 1919-1939: Wroniecka, 1939-1945: Schinkelstrasse, od 1945: Wroniecka. W ciągu ulicy zlokalizowana była brama stanowiąca element murów miejskich.
Poznań, Masztalarska 2
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych nazywany również od dawnej patronki, św. Katarzyny Męczenniczki, Kościołem Katarzynek, lub od obecnych opiekunów Kościołem Salezjanów. Znajduje się on na narożniku ulic Masztalarskiej i Wronieckiej w Poznaniu.
Ulica Mokra ( do 1918 oraz w latach 1939-1945 "Nassegasse" ) – ulica w Poznaniu w północnej części Starego Miasta. Swój bieg rozpoczyna od skrzyżowania Wroniecka/Masztalarska, a kończy na skrzyżowaniu z ulicą Żydowską. Jej obecny przebieg został ustalony pod koniec XIX wieku.
Poznań, Wroniecka 17
Nowa Synagoga w Poznaniu – synagoga znajdująca się w Poznaniu na rogu ulic Wronieckiej 17 i Stawnej, przy Skwerze Rabina Akiwy Egera. Jest obecnie jedyną zachowaną wolno stojącą synagogą Poznania.

Strony