Kamienny - Atrakcje

0

Strony

Kamienny (790 m n.p.m.) - góra w bocznym grzbiecie pasma Równicy w Beskidzie Śląskim.
Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.) – szczyt w paśmie Równicy w Beskidzie Śląskim (w dawniejszych przewodnikach turystycznych podawany jako Malinka z kotą 809 m).
Wisła
Telefon: +48 601 282 026
Schronisko Telesforówka – prywatne schronisko turystyczne, położone na północnym stoku Trzech Kopców Wiślańskich w Paśmie Równicy Beskidu Śląskiego.
Tokarnia (712 m n.p.m.) – niewybitna góra w bocznym grzbiecie pasma Równicy w Beskidzie Śląskim.
Wisła, plac Bogumiła Hoffa 3
Telefon: +48 33 855 24 25
Bukowa (713 m n.p.m.) – masywna, zalesiona góra w formie dość kształtnego stożka w Beskidzie Śląskim.
Kościół Ewangelicko-Augsburski apostołów Piotra i Pawła w Wiśle – ewangelicko-augsburski kościół parafialny znajdujący się w Wiśle, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Kościół jest położony na ul. 1 Maja 49, w centrum miasta, tuż przy głównym deptaku.
Wisła, Plac Bogumiła Hoffa
Wisła, pl. Stellera 1
Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle – muzeum położone w Wiśle, stanowiące oddział Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie.
Pałacyk Myśliwski Habsburgów w Wiśle wybudowany został na polanie Przysłop w latach 1897-1898 na polecenie arcyksięcia Fryderyka Habsburga.
Cmentarz ewangelicki „Na Groniczku” w Wiśle – cmentarz parafii ewangelicko-ausgburskiej w Wiśle, położony na wzniesieniu w widłach Wisły i jej dopływu Kopydła, na którym pochowano wielu zasłużonych mieszkańców miasta.
Gościejów (818 m n.p.m.) - niepozorne, dwuwierzchołkowe, w większości zalesione wyniesienie grzbietu w Beskidzie Śląskim, w głównym grzbiecie pasma Równicy między Smerekowcem a Trzema Kopcami Wiślańskimi, zamykające dolinę potoku Gościejów.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle – parafia rzymskokatolicka w Wiśle, w dekanacie wiślańskim diecezji bielsko-żywieckiej. Jest najstarszą w mieście, została erygowana 28 maja 1957.
Obora (638 m n.p.m.; często również: Obłaziec) - prawie całkowicie zalesiona góra w paśmie Równicy w Beskidzie Śląskim.
Ośrodek Narciarski Nowa Osada w Wiśle – ośrodek narciarski położony w Wiśle-Nowej Osadzie w Beskidzie Śląskim na południowo-zachodnim zboczu wzgórza Wróblonki, które z kolei jest niewybitnym wzniesieniem na południowo-zachodnim zboczu Czupla „Wiślańskiego” (882 m n.p.m.).

Strony