Kaplica ewangelicko-augsburska w Poznaniu – dawna neogotycka kaplica cmentarna, po II wojnie światowej wiele lat służąca jako świątynia parafii ewangelicko-augsburskiej w Poznaniu. Znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 48 w dzielnicy Grunwald, na terenie Parku Manitiusa. Została zbudowana w 1896 r.
Park Gustawa Manitiusa (dawniej Park Zwycięstwa) – jeden z parków w Poznaniu, położony w dzielnicy Grunwald, u zbiegu ul. Grunwaldzkiej (od północy) i Al. Reymonta (od wschodu), na terenie dawnych cmentarzy ewangelickich.
Ulica Obozowa – krótka ulica położona na Grunwaldzie w Poznaniu, odchodząca na południe od ul. Grunwaldzkiej i załamująca się pod kątem prostym na zachód, do ul. Promienistej. Była projektowana już w 1911 r., jednak wytyczono ją w roku 1937.
Izba Pamięci Jerzego Pertka – muzeum biograficzne poświęcone maryniście - Jerzemu Pertkowi, zlokalizowane w Poznaniu, przy ul. Zakręt 12 na Grunwaldzie.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Poznaniu – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Łódź diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Ulica Kossaka w Poznaniu – ulica w poznańskiej dzielnicy Łazarz. Biegnie z południa na północ, równoległe do ul. Matejki, między ul. Wyspiańskiego i Grottgera. Jedyną przecznicą jest ul. Siemiradzkiego. Nazwa upamiętnia malarza Juliusza Kossaka. Została wytyczona w 1903 r. na terenie tzw.
Ulica Henryka Siemiradzkiego – ulica w poznańskiej dzielnicy Łazarz, prowadząca ze wschodu na zachód od ul. Matejki do ul. Ułańskiej. Jej kolejne przecznice to ul. Chełmońskiego i ul. Kossaka. Nazwa upamiętnia malarza Henryka Siemiradzkiego. Jeszcze w 1898 r. pusty obszar należał do dr.