Komin wodociągów miejskich - Atrakcje

Strony

Wieża ciśnień w Opolu – zabytkowa wieża ciśnień należąca do kompleksu Wodociągów i Kanalizacji w Opolu.
Stadion Odry Opole – stadion piłkarski w Opolu zlokalizowany przy ulicy Oleskiej 51. Obecna pojemność stadionu wynosi około 5 000 kibiców (kiedyś mógł pomieścić 25 000), z czego 4250 to miejsca siedzące, z których 500 zadaszonych. W sektorze gości jest 500 miejsc stojących.
Opole, Oleska 70
Hala Okrąglak – hala widowiskowo-sportowa w Opolu, mieszcząca się przy ul. Oleskiej 70. Należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Istnieje od 1968. Została zmodernizowana w 2001. Mieści do 4.000 widzów.
Opole, Oleska 48
Uniwersytet Opolski (UO) – jeden z osiemnastu państwowych uniwersytetów w Polsce z siedzibą w Opolu. Powstał w 1994 roku w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich (zał.
Ulica Oleska (do 1945 r. Rosenberger Strasse) jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych Opola; łączy część os. Chabrów i os. Armii Krajowej (dawniej os. ZWM) oraz Gosławice z centrum miasta.
Opole, Ojca Józefa Czaplaka 1
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Czaplaka 1 w Opolu. Kościół należy do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Opole, Chabrów 74
Kościół Świętego Karola Boromeusza – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Chabrów 74 w Opolu. Kościół należy do parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Opole, Śródmieście, Plac Teatralny 12
Telefon: (077) 453-90-82
Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego – działający w Opolu od 1 stycznia 1975 r. teatr.
Opole, Plac Teatralny 12
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu (GSW)] jest publiczną instytucją kultury, prezentującą i promującą sztukę współczesną. Istnieje od 1958 roku (wcześniej jako Biuro Wystaw Artystycznych).

Strony