Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Atrakcje

0

Strony

Pogórze, Bielska 148
Parafia NMP Królowej Polski w Pogórzu – parafia rzymskokatolicka w diecezji bielsko-żywieckiej w dekanacie Skoczów. Erygowana 12 lutego 1984. W 2005 zamieszkiwało ją niespełna 1200 katolików.
Grodziec, Kościelna 12
Parafia pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Grodźcu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Grodźcu. Należy do dekanatu Jasienica diecezji bielsko-żywieckiej. 1 stycznia 2015 parafię przeniesiono ze zlikwidowanego dekanatu Bielsko-Biała IV do nowo powstałego dekanatu Jasienica.
Grodziec, Kościelna 12
Klasztor Franciszkanów w Górkach Wielkich − franciszkański dom zakonny w Górkach Wielkich, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, w województwie śląskim.
Górki Wielkie, Zofii Kossak 130
Parafia św. Jana Sarkanda w Górkach Wielkich − parafia rzymskokatolicka położona w dekanacie skoczowskim, w diecezji bielsko-żywieckiej. W 2005 zamieszkiwało ją ok. 840 katolików.
Zamek w Grodźcu - zabytkowy obiekt we wsi Grodziec w gminie Jasienica w województwie śląskim.
Kościół św. Wawrzyńca w Bielowicku – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Bielowicku na Śląsku Cieszyńskim. Jest kościołem parafialnym (parafia św. Wawrzyńca) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała IV – Zachód). Drewniana świątynia powstała w 1541 r.
Rezerwat przyrody "Morzyk" - częściowy rezerwat leśny, utworzony w 1996, obejmuje południowo-zachodnie stoki wzgórza oraz wąwozy i stawy w Grodźcu. Ma 11,47 hektarów i położony jest na wysokości 330-347 m n.p.m.
Skoczów, Fabryczna 5
Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie – muzeum położone w Skoczowie, stanowiące oddział Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. Placówka mieści się w zabytkowej XVIII-wiecznej kamienicy. Jego otwarcie miało miejsce w dniu 20 grudnia 1986 roku.
Zamek w Skoczowie – gród a następnie zamek istniejący od XIV do XX wieku w Skoczowie, ostatecznie rozebrany w 1938. Początkowo własność piastowskich książąt cieszyńskich (z przerwą w latach 1573/77-1594), a po ich wymarciu Habsburgów.

Strony