Kościół Nawrócenia św. Pawła - Atrakcje

0

Strony

Lublin, Bernardyńska 5
Kościół Bernardynów pod wezwaniem Nawrócenie św. Pawła w Lublinie – kościół murowany, wzniesiony w latach 1470–1497, a następnie odbudowywany po pożarach w latach 1557–1569 oraz 1602–1630 (bud. Rudolf Negroni i Jakub Balin).
Lublin, Dolna Panny Marii 3
Pałac Parysów - pałac znajdujący się przy ul. Bernardyńskiej 3 wybudowano w pierwszej połowie XVII wieku, a jego właścicielem był możny ród Parysów. W XIX wieku budynek przekształcono na kamienicę mieszkalną i dokonano gruntownej przebudowy, w wyniku której utracił swe barokowe cechy.
Lublin, Królewska 9
Kościół Bernardynek w Lublinie - obecnie kościół Jezuitów, dawniej Bernardynek. Budowę rozpoczęto w 1636 roku wznosząc jednocześnie klasztor. Trwała ona z przerwami do roku 1658. Do czasu pożaru w 1768 r. nosił cechy renesansu lubelskiego.
Wieża ciśnień na placu Wolności – nie istniejąca obecnie neogotycka wieża ciśnień na placu Wolności (dawniej Bernardyńskim) w Lublinie, wybudowana w latach 1897-1899, zniszczona w 1944 i ostatecznie rozebrana w 1946 roku.
Lublin, Kozia 3 / Krakowskie Przedmieście 4
Lublin, Krakowskie Przedmieście 6 / Kozia 5
Lublin, Krakowskie Przedmieście 8 / Kozia 7
Ulica Królewska w Lublinie – ulica położona w centrum Lublina, przebiegająca od ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego do Placu Łokietka. W jej pobliżu znajdują się charakterystyczne elementy architektoniczne miasta, między innymi: lubelski kościół archikatedralny, kościół św.
Lublin, Krakowskie Przedmieście 10 / Przechodnia 2
Lublin, Krakowskie Przedmieście 12 / Przechodnia 1
Plac Łokietka w Lublinie – centralne miejsce Lublina, łączące Stare Miasto z ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Lubartowską. Na jego obrzeżu stoi Brama Krakowska i Nowy Ratusz. Plac powstał w 1611 roku po zasypaniu fos i rozplantowaniu wałów obronnych.

Strony