Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Toruniu – ceglany, gotycki kościół położony w dzielnicy Kaszczorek w Toruniu. Położony jest przy ulicy Wieżowej 10, w otoczeniu zieleni, pod skarpą.
Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego w Toruniu - parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń III, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 8 września 1999.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń I, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 26 sierpnia 1996. W parafii posługują Ojcowie Paulini.
Parafia błogosławionej Matki Marii Karłowskiej w Toruniu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń III, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 8 września 1999.
Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu - parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń I, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 1 grudnia 1987.
Fort II Twierdzy Toruń – główny fort artyleryjski przy ulicy Leszczynowej. W przeszłości oznaczony numerem I, nosił imię von Bülow; od 1920 obowiązuje numer II i imię Stefana Czarnieckiego.
Zamek w Złotorii – zamek położony w Złotorii, u ujścia Drwęcy do Wisły, powstały w połowie XIV w., jedna z ważniejszych warowni w strefie konfliktów polsko-krzyżackich, obecnie w stanie ruiny.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń III, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 19 maja 1995.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu jest świątynią rzymskokatolicką. Został zbudowany w latach 1986-1993 na terenie parafii według projektu toruńskiego architekta Czesława Sobocińskiego. Pierwszym budowniczym i proboszczem nowego kościoła był ksiądz prałat Bronisław Porzych.
Nagus – staw w Kotlinie Toruńskiej, położony w Toruniu, w woj. kujawsko-pomorskim.
Powierzchnia zbiornika wynosi 7,7 ha, a jego objętość wynosi 362,5 tys. m³. Średnia głębokość jest na poziomie 4,7 m, przy maksymalnej głębokości 10 m.
Fort III Twierdzy Toruń - fort pośredni piechoty położony przy ul. Skłodowskiej-Curie. Został zbudowany pod nazwą Werk l'Estag, obecnie nosi imię Stanisława Jabłonowskiego.
Kościół Opatrzości Bożej w Toruniu powstał w 1909 roku. Mieści się w dzielnicy Rudak, przy ulicy Okólnej 178. Połączony jest bezpośrednio z salką katechetyczną oraz plebanią. Kościół uznany został za zabytek .
6 września 2009 roku Kościół obchodził 100-lecie. Przeżywano wtedy konsekracje kościoła.
Fort Kolejowy w Toruniu (zwany również jako Fort XVI Twierdzy Toruń) - fort artyleryjski, przystosowywany do obrony okrężnej, położony w Toruniu na ulicy Rudackiej (osiedle Rudak). Budowa fortu trwała w latach 1863-1866. Nazwa obiektu w języku niemieckim brzmi Eisenbahnfort.