Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Atrakcje

0

Strony

Skierniewice, Plac Jana Pawła II 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy znajdujący się w Skierniewicach. Należy do Warszawskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Skierniewice, Batorego 17/19
Synagoga w Skierniewicach – synagoga znajdująca się w Skierniewicach przy rogu ulic Piotrkowskiej i Baraniej, obecnie Stefana Batorego i Okrzei.
Skierniewice, Stanisławska 1-3
Kościół św. Stanisława – rzymskokatolicki kościół parafialny w Skierniewicach, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezji łowickiej.
Skierniewice, Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej 1
Parafia Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach – parafia znajduje się na terenie dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa w diecezji łowickiej. Powstała w 2002. Kościół jest budowany według projektu architekta Aleksego Dworczaka. Mieści się przy ulicy świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.
Rynek w Skierniewicach – główny rynek w Skierniewicach – zachował do dziś średniowieczny układ urbanistyczny.
Ratusz w Skierniewicach - budowla powstała w 1847 według projektu Henryka Marconiego w stylu neorenesansowym. Zbudowany w zwartym ciągu kamienic. Na początku XX wieku został częściowo przebudowany. Podczas II wojny światowej pełnił funkcję więzienia.
Dworek Modrzewiowy – najstarszy drewniany budynek w Skierniewicach wybudowany w drugiej połowie XIX wieku przy ulicy Floriana. Budynek jest jednopoziomowy z piwnicami i strychem. Budynek obecnie jest siedzibą Izby Historii Skierniewic otwartą w 1987 roku.
Skierniewice, Senatorska 16
Kościół Św.Jakuba Apostoła w Skierniewicach ufundowany w 1781 roku przez prymasa Antoniego Kazimierza Ostrowskiego. Projektowany łącznie z urządzeniem wnętrza i jego polichromią przez Efraima Schroegera. Jest murowany, zwrócony prezbiterium na zachód.

Strony