Kościół św. Agnieszki - Atrakcje

0

Strony

Lublin, Kalinowszczyzna 62
Kościół świętej Agnieszki w Lublinie – rzymskokatolicki kościół wybudowany wraz z klasztorem augustianów w latach 1647-1667 na Kalinowszczyźnie, która stanowiła oddzielną jurydykę, rozbudowany po roku 1685, obecnie parafialny.
Lublin, Tatarska 5
Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Oaza” w Lublinie – największy zbór ewangelikalny w Lublinie, będący chrześcijańską społecznością protestancką o charakterze zielonoświątkowym. Należy do okręgu wschodniego Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Pastorem zboru jest Marek Wółkiewicz.
Aleja Tysiąclecia w Lublinie - jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Lublinie, będąca częścią lubelskiej Trasy W-Z - szlaku komunikacyjnym miasta o największym natężeniu ruchu. Na długości całej ulicy zwiększona jest dopuszczalna prędkość do 70 km/h.
Lublin, Działkowa 45
Młyn Krauzego – pierwszy młyn w Lublinie, powstały w 1881 roku. Jego historia sięga roku 1532, kiedy Zygmunt Stary nadał przywilej na budowę królewskiej papierni. Młyn (papiernia) wybudowany został w pobliżu Traktu Litewskiego, nieopodal karczmy „Budzyń”. Właścicielem zakładu był Jan Fajfer.
Lublin, Kalinowszczyzna 3
Kościół Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie - dawny klasztor ojców franciszkanów. Przybyli oni do Lublina w 1621. Wznieśli oni na miejscu drewnianego kościółka pw. św.
Ulica Podzamcze w Lublinie - jedna z dużych arterii w centrum Lublina o długości 400 m. Jest częścią drogi wojewódzkiej nr 835. Trasa stanowi granicę dzielnic Śródmieście i Kalinowszczyzna. W pobliżu ronda im.
Lublin, Ponikwoda, Kasztanowa 1
Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie - kościół parafialny wyznania rzymskokatolickiego powstały na terenie dzielnicy Ponikwoda.
Lublin, Ruska 15b
Telefon: +48 81 7477438
Sobór Przemienienia Pańskiego w Lublinie – katedra prawosławna. Główna świątynia diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz siedziba lubelskiej parafii Przemienienia Pańskiego (w dekanacie Lublin). Mieści się przy ulicy Ruskiej.
Lublin, Zamkowa 1
Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie (pot. Kaplica Zamkowa) – kaplica znajdująca się na dziedzińcu zamkowym w Lublinie, połączona z częścią muzealną zamku. Kaplica stanowi integralną część obiektu.
Kościół św. Mikołaja w Lublinie - lubelski kościół położony na Wzgórzu Czwartek przy ul. Ks. Słowikowskiego 1.
Lublin, Dolińskiego 1
Parafia św. Piotra Mohyły w Lublinie – parafia prawosławna należąca do dekanatu Lublin diecezji lubelsko-chełmskiej. Jej siedziba znajduje się na terenie Prawosławnego Domu Pomocy Społecznej, przy ulicy Gustawa Dolińskiego 1.
Zamek w Lublinie – dawny zamek królewski w Lublinie z Kaplicą Zamkową, pierwotnie zbudowany w XII wieku.
Lublin, Jateczna 3
Synagoga Maharama w Lublinie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Lublinie przy nieistniejącej obecnie ulicy Jatecznej 3, wchodząca w skład kompleksu synagogalnego na Podzamczu.
Lublin, Jateczna 3
Synagoga Szywe Kryjem w Lublinie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Lublinie przy nieistniejącej obecnie ulicy Jatecznej 3, wchodząca w skład kompleksu synagogalnego na Podzamczu.
Wieża zamkowa (baszta, donżon) – lubelski zabytek sztuki romańskiej należący do kompleksu zamkowego i jedna z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie.
Lublin, Jateczna 3
Synagoga Maharszala w Lublinie, zwana Wielką (jid. Maharszalszul, מהרשל־שול) – nieistniejąca obecnie, największa synagoga, która znajdowała się w Lublinie, na północnym zboczu wzgórza zamkowego, przy również nieistniejącej ulicy Jatecznej 3.

Strony