Kościół św. Katarzyny - Religia

0
Kościół św. Katarzyny w Sławęcinie – drewniany kościół parafialny pw. św. Katarzyny w Sławęcinie z 1779 roku, poświęcony 25 XI 1779. Kościół parafialny w Sławęcinie wraz z wyposażeniem i otoczeniem stanowi cenny zespół zabytkowy – jeden z najcenniejszych w powiecie jasielskim.
Cmentarz wojenny nr 26 - Sławęcin – żołnierskie miejsce pochówku znajdujące się w miejscowości Sławęcin w powiecie jasielskim (województwo podkarpackie) na jednym ze wzgórz tworzących masyw góry Babis.
Cmentarz wojenny nr 27 - Bączal – zabytkowy wielonarodowościowy cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, znajdujący się na pograniczu wsi Bączal Dolny z Bączalem Górnym, a miejscowością Sławęcin w powiecie jasielskim województwa podkarpackiego. Wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Parafia pw. Świętego Józefa i Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skołyszynie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Jasło - Zachód.
Kościół Imienia Maryi w Bączalu Dolnym – kościół parafialny obrządku rzymskokatolickiego, w dekanacie Jasło Zachód, na terenie diecezji rzeszowskiej. Jeden z nielicznych zachowanych przykładów historyzującego polskiego stylu narodowego (wariant: styl swojski) z elementami modernizmu.
Stary Cmentarz w Bączalu Dolnym – zabytkowy, rzymskokatolicki cmentarz będący własnością parafii Imienia Maryi i św. Mikołaja w Bączalu Dolnym, założony w 1786 roku. Wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków.
Cmentarz wojenny nr 25 - Trzcinica – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Jägera, zlokalizowany w Trzcinicy na cmentarzu parafialnym (powiat jasielski, województwo podkarpackie).