Kościół św. Marcina - Atrakcje

0

Strony

Koszalin, Zwycięstwa 202
Parafia pw. św. Marcina w Koszalinie - utworzona jako parafia wojskowa przez biskupa polowego Sławoja Leszka Głodzia 1 lipca 1993 r. Biskup Kazimierz Nycz w porozumieniu z biskupem polowym Tadeuszem Płoskim zmienił statut parafii i 29 czerwca 2005 roku erygował parafię cywilno-wojskową.
Koszalin, Jutrzenki 5
Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Koszalinie – zbór Kościoła Zielonoświątkowego w RP znajdujący się w Koszalinie, przy ulicy Jutrzenki 5. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 10:00.
Koszalin, Józefa Piłsudskiego 65
Zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan w Koszalinie – zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan znajdujący się w Koszalinie, przy ulicy Józefa Piłsudskiego 65.
Koszalin, Zwycięstwa 248
Parafia pw. św. Wojciecha w Koszalinie - rzymskokatolicka parafia w Koszalinie. Parafia została utworzona przez biskupa Ignacego Jeża w dniu 6 listopada 1980 r.
Koszalin, Piłsudskiego 37
Parafia Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Koszalinie – parafia ewangelicko-metodystyczna działająca w Koszalinie, należąca do okręgu zachodniego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Nabożeństwa odbywają się w niedziele i święta o godzinie 10:00.
Zamek Książąt Pomorskich w Koszalinie – nieistniejący współcześnie zamek nad Dzierżęcinką w Koszalinie.
Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie – obiekt widowiskowy w Koszalinie, wybudowany w 1973 roku. Leży w Parku przy Amfiteatrze.
Koszalin, Ignacego Jana Paderewskiego 1
Atrium Koszalin (do 2011 roku "CH Forum") – 3-kondygnacyjne centrum handlowe w Koszalinie, oddane do użytku 27 listopada 2008 r. Znajduje się przy ulicy Ignacego Paderewskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Gnieźnieńskiej. W centrum znajduje się 128 lokali handlowych oraz sześciosalowe Multikino.
Koszalin, Adama Mickiewicza
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Koszalinie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Kaplica św. Gertrudy w Koszalinie – kaplica wzniesiona w latach 1382-1383 poza murami miejskimi na planie ośmioboku, przy obecnej ulicy Modrzejewskiej. Pierwotnie służyła jako kaplica szpitalno-opiekuńcza. Następnie pełniła funkcję kaplicy cmentarnej.
Góra Chełmska – wał moreny czołowej na Pobrzeżu Koszalińskim, położony w województwie zachodniopomorskim, w granicach miasta Koszalina. Najwyższe wzgórze Góry Chełmskiej – Krzyżanka ma wysokość 136,2 m n.p.m., Krzywogóra – 133,0 n.p.m., Leśnica – 118,5 m n.p.m., Lisica – 25,9 m n.p.m.
Koszalin, Młyńska 37-39
Muzeum w Koszalinie – muzeum okręgowe w Koszalinie, założone w 1947, w 2009 wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 100).

Strony