Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Krowodrza archidiecezji krakowskiej w Toniach przy ulicy Gaik.
Została utworzona w 2006. Kościół parafialny wybudowany w 1991.
Czerwony Most – zabytkowa budowla, jeden z obiektów austriackiej Twierdzy Kraków. Bezkolizyjne skrzyżowanie drogi rokadowej (ul. Waliszewskiego) i drogi dojazdowej do fortu Pękowice (ul.
Dwór Kaczorówka – zespół dworski znajdujący się w Krakowie przy ul. Kaczorówka 10.
Obiekt w skład którego wchodzi: dwór wybudowany po 1875 roku, zabudowania gospodarcze oraz ogród został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Fort pancerny główny 44 Tonie – fort opancerzony Twierdzy Kraków. Znajduje się przy ul. Jurajskiej w Krakowie. Powstał w 1878 roku jako tzw. dzieło prowizoryczne, w formie ziemno - drewnianego szańca.
Fort 44a Pękowice – jeden z fortów Twierdzy Kraków, fort pancerny, międzypolowy. Powstał w latach 1895-1897, jego projektantem był Emil Gołogórski. Obiekt należał do IV sektora obronnego. Wspomagał prawe skrzydło fortu 44 Tonie oraz osłonę doliny Prądnika i Garlinki.
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach – zabytkowy rzymskokatolicki, kościół parafialny znajdujący się w Zielonkach, w powiecie krakowskim. Kościół wraz z otoczeniem został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Krowodrza archidiecezji krakowskiej na Prądniku Białym przy ulicy Generała Kiwerskiego.
Pałac Fischerów-Benisów w Krakowie (ul. Ojcowska 52) - pałac zbudowany pod koniec XIX wieku przez Jana Władysława Fischera, następnie odsprzedany Helenie Benisowej – żonie profesora ekonomii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pałac znajduje się w rejestrze zabytków od 1994 roku.
Cmentarz Bronowicki – znajduje się w Krakowie, na terenie Dzielnicy IV Prądnik Biały przy ul. Pasternik 40. Został założony w 1909 roku na wzgórzu Pasternik. Cmentarz zajmuje powierzchnię 2,5 ha. Znajduje się pod opieką Krakowskiego Zarządu Cmentarzy Komunalnych.
Cmentarz wojenny nr 389 - Bronowice - trzy pojedyncze mogiły austriackich żołnierzy z okresu I wojny światowej wybudowane przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujące się na terenie jego okręgu XI Twierdza Kraków.
Parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Krowodrza archidiecezji krakowskiej w Bronowicach Wielkich przy ulicy Ojcowskiej. Została utworzona w 1909.
Wróżna Góra – wzgórze o wysokości 269 m n.p.m. Znajduje się w południowo-wschodniej części miejscowości Modlniczka przy granicy z Krakowem. Na wzgórzu znajduje się Fort Pasternik.
Fort 43 Pasternik – główny fort artyleryjski, jednowałowy, powstał po 1881 roku na miejscu półstałych fortyfikacji powstałych w latach 1872-1878. Przylegają do niego dwie polowe baterie artyleryjskie, zachowane do dziś.
Cmentarz Białoprądnicki parafialny cmentarz położony w północnej części Białego Prądnika w Krakowie, przy ul. Piaszczystej.
Założony został w 1932 roku i przeznaczony dla tej odległej części parafii św. Krzyża. W ówczesnych czasach jego powierzchnia wynosiła ok. 1,5 hektara.
Zespół dworski w Modlnicy – znajdujący się we wsi Modlnica, w gminie Wielka Wieś, w powiecie krakowskim.
Obiekt wraz z lamusem, murem z wieżyczką oraz parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Krowodrza archidiecezji krakowskiej na Azorach przy ulicy Chełmońskiego.
Kaplica św. Wojciecha w Modlnicy – kaplica znajdująca się w Modlnicy w powiecie krakowskim.
Pierwsza kaplica istniała w XVII na miejscu związanym z legendarnym pobytem św. Wojciecha. Obecna pochodzi z XX, została wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.