Lecznica Pod Koniem - Atrakcje

Strony

Łódź, Mikołaja Kopernika 16
Teatr ˌˌPinokioˈˈ w Łodzi – łódzki teatr lalek, który rozpoczął działalność artystyczną w maju 1945 roku. 1 stycznia 1950 otrzymał status Teatru Państwowego. 5 lipca 2012 r. zmieniono nazwę z Teatr Lalki i Aktora ˌˌPinokioˈˈ w Łodzi na Teatr ˌˌPinokioˈˈ w Łodzi.
Ulica Mikołaja Kopernika w Łodzi – ulica w Łodzi biegnąca równoleżnikowo od ul. Wólczańskiej do al. Włókniarzy, na obszarze osiedla Stare Polesie.
Łódź, Stefana Żeromskiego 74/76
Kino Przedwiośnie – nieistniejące kino, które znajdowało się w Łodzi przy ulicy Żeromskiego 74/76.
Łódź, Gdańska 109/111
Dom Reinholda Wyssa przy ulicy Gdańskiej 109/111 w Łodzi - obecnie własność Caritas
Pałacyk Elektrowni Łódzkiej przy ulicy Gdańskiej 107 w Łodzi Obecnie w pałacyku znajduje się Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ. Willa została wybudowana w latach 1910-1911 według projektu Dawida Lande. Pierwotnie była siedzibą dyrektorów Elektrowni Łódzkiej.
Łódź, Marii Skłodowskiej-Curie 11
Willa Oskara Zieglera – modernistyczna willa w Łodzi przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11 (dawniej ul. Podleśna), wybudowana w latach 1895-1913.
Łódź, Mikołaja Kopernika 8
Łódź, Skłodowskiej-Curie 22
Rektoralny Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP zwany Kościołem Środowisk Twórczych (dawniej Mariawicki Kościół parafialny pw. Najświętszego Sakramentu) – rzymsko-katolicki kościół Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Środowisk Twórczych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 22.
Łódź, Wólczańska 83
Fabryka Ernesta Wevera – fabryka przy ulicy Wólczańskiej 83 (róg Kopernika) w Łodzi
Łódź, Żeromskiego 113
Telefon: +48 42 6393424
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Centralny Szpital Weteranów – szpital wybudowany w 1937 w Łodzi, którego działalność i tradycje są związane z działalnością wojskowej służby zdrowia, obecnie stanowiąc bazę dydaktyczną m.in.
Ulica Wólczańska w Łodzi – łódzka ulica długości 4200 metrów, łącząca ulice Próchnika i Pabianicką. Rozpoczyna się w Centrum (dzielnica Śródmieście), a kończy na Górniaku (Górna). Na początkowym odcinku równolegle do niej przebiegają aleja Kościuszki oraz ulica Gdańska. Ulica posiada 265 numerów.
Łódź, Żeromskiego 56
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łodzi – neobarokowy kościół przy ul. Stefana Żeromskiego 56 w Łodzi.
Łódź, al. Kościuszki 65
Byłe Niemieckie Gimnazjum Reformowane przy al. Kościuszki 65 w Łodzi
Łódź, Aleja Tadeusza Kościuszki 63
Bank Gospodarstwa Krajowego w Łodzi – budynek banku przy alei Kościuszki 63 w Łodzi Ukończony w 1928 gmach, powstał według projektu Dawida Landego z 1923 roku. Budynek powstał na zamówienie Banku Gospodarstwa Krajowego.
Łódź, Al. Kościuszki 57
Gmach PZU w Łodzi – modernistyczny budynek powstały w 1930, położony przy al. Kościuszki 57 w Łodzi, będący siedzibą jednego z oddziałów Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.
Aleja Adama Mickiewicza w Łodzi – jedna z głównych arterii Łodzi zaczynająca się przy słynnej Pietrynie, a kończąca przy drodze krajowej 1. Przebiega tędy łódzka trasa W-Z.

Strony