Lubelskie - Cmentarz wojenny

Strony

Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na wschód od wsi Piotrków. Cmentarz otoczony jest wałem ziemnym, znajduje się tam 27 mogił zbiorowych, z których większość uległa zatarciu.
Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej w Kazimierzu Dolnym został założony w latach 1950-1953 na granicy miasta Kazimierz Dolny i sołectwa Cholewianka (wyjazd na Opole Lubelskie).
Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na terenie prywatnym, na tyłach gospodarstwa w pobliżu dawnego folwarku. Składa się z 5 kopców ziemnych
Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, Powiat lubelski. Cmentarz usytuowany przy lokalnej drodze pomiędzy zabudowaniami wsi. Ma kształt kwadratu o powierzchni około 900 m².
Cmentarz wojenny w Zaraszów-Kolonia – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Bychawa. Cmentarz usytuowany jest w północnej części wsi, pomiędzy, na skarpie przy drodze prowadzącej do Bychawy do Wysokiego.
Cmentarz wojenny w Darowne – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Opole Lubelskie. Cmentarz usytuowany jest na północny wschód od wsi, obok leśnej drogi, kiedyś na skraju lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 700 m² o wymiarach około 28 na 25 m.
Cmentarz wojenny w Chełmie – cmentarz znajdujący się na północnym stoku Góry Zamkowej w Chełmie, poniżej cmentarza prawosławnego, założony w 1915 r. Schodzi on tarasami ku ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Jest to najstarszy cmentarz wojenny znajdujący się w Chełmie i w bezpośrednim jego sąsiedztwie.
Cmentarz Legionistów Polskich w Jastkowie powstał zaraz po bitwie pod Jastkowem pomiędzy wojskami austriackimi, w skład których wchodziła I Brygada i 4 pułk piechoty Legionów Polskich, a wycofującymi się wojskami rosyjskimi.
Cmentarz wojenny w Borzechowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Borzechów. Cmentarz usytuowany jest około 3 kilometrów na północ od wsi, przy skrzyżowaniu dróg Borzechów - Bełżyce oraz łączki - Niedrzwica Duża.
Cmentarz wojenny w Zaporzu – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie zamojskim, w gminie Radecznica. Cmentarz usytuowany jest na zachód od wsi Zaporze wśród pól przy polnej drodze do Podlesia Małego.
Cmentarz wojenny w Adelinie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Adelinie w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, w gminie Chodel.
Cmentarz wojenny w Izdebnie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Izdebno w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, w gminie Rybczewice.
Cmentarz wojenny w Rybczewicach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Rybczewice, powiecie świdnickim. Cmentarz usytuowany jest w północnej części wsi, pomiędzy, na skarpie przy drodze wojewódzkiej nr 837 prowadzącej do Piask w bezpośrednim sąsiedztwie stacji benzynowej.
Cmentarz wojenny w Borowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Chodel. Cmentarz usytuowany jest na zachód od wsi kilkadziesiąt metrów od drogi na Chodel, na skraju lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 3200 m² o wymiarach około 55 na 60 m.
Cmentarz wojenny w Niedrzwicy Dużej – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Niedrzwica Duża w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. Usytuowany jest opodal dworca kolejowego przy linii Lublin-Rozwadów.
Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się przy drodze wojewódzkiej Lublin - Biłgoraj. Cmentarz jest otoczony płotem, za ogrodzeniem znajduje się mogiła zbiorowa.
Cmentarz wojenny w Boniewie – cmentarz z okresu I wojny światowej i II wojny światowej znajdujący się w gminie Fajsławice, powiat Krasnystaw. W okresie międzywojennym znany jako Fajsławice III. Cmentarz usytuowany przy trasie Lublin - Krasnystaw.
Cmentarz wojenny w Strzeszkowicach Dużych – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. Cmentarz usytuowany jest na wschód od wsi, niedaleko stacji kolejowej Majdan.
Cmentarz wojenny w Łopienniku Podleśnym – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie krasnostawskim, w gminie Łopiennik Górny. Cmentarz usytuowany jest przy drodze krajowej 17, Krasnystaw - Piaski. Ma kształt prostokąta i otoczony jest symbolicznym ogrodzeniem z drutu kolczastego.

Strony