Ogród Japoński - Przyroda

0

Strony

Wrocław, Adama Mickiewicza
Ogród Japoński we Wrocławiu znajduje się w Parku Szczytnickim.
Wrocław, Wystawowa 1
Pergola we Wrocławiu – pergola w kształcie połowy elipsy, wybudowana na początku XX wieku wokół sztucznego (również pół-eliptycznego) stawu z fontanną na terenach wystawowych we wschodniej części Wrocławia.
Dąb Jana Stanki – dąb szypułkowy rosnący we Wrocławiu w Parku Szczytnickim. Obwód pnia dębu wynosi 543 cm, jest on jednym z najstarszych drzew na terenie miasta. Dnia 2 kwietnia 1976 dąb Dąb Jana Stanki, decyzją Wojewódzkiej Rady Narodowej, został ustanowiony pomnikiem przyrody.
Park Szczytnicki (niem. Scheitniger Park) – jeden z największych parków Wrocławia zajmujący powierzchnię około 100 ha. Położony jest na wschód od Starej Odry, na terenie dawnej wsi Szczytniki, włączonej w obręb miasta w 1868.
Dąb "Dziadek" – dąb szypułkowy rosnący we Wrocławiu przy ul. Kopernika, na obrzeżach Parku Szczytnickiego. Obwód pnia dębu wynosi 629 cm, jest on jednym z najstarszych drzew na terenie miasta, jego wiek szacuje się na około 440 lat.
Dąb Piotra Włosta – dąb szypułkowy rosnący we Wrocławiu przy ulicy Wróblewskiego, naprzeciw wylotu ulicy Wittiga. Obwód pnia dębu wynosi 500 cm, jest on jednym z najstarszych drzew na terenie miasta.
Dąb Dzierżonia - (dokładniej: Dąb Jana Dzierżonia) - dąb szypułkowy rosnący we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Bartla nad Odrą pomiędzy Mostem Zwierzynieckim, a Mostem Szczytnickim. W czasach gdy Wrocław należał do Niemiec nazywano go Dąb Hobrechta (Hobrecht Eiche).
Wrocław, Wróblewskiego 1-5
Ogród zoologiczny we Wrocławiu – ogród zoologiczny znajdujący się przy ul. Wróblewskiego 1–5 we Wrocławiu, założony w 1865. Jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem zoologicznym w Polsce. Powierzchnia ogrodu to 30 hektarów.
Park Dąbski – to park położony we wschodniej części Wrocławia, na osiedlu Dąbie, na tzw. Wielkiej Wyspie.
Morskie Oko we Wrocławiu (Kąpielisko Morskie Oko, Familienbad Leerbeutel See) – kąpielisko zlokalizowane na osiedlu Zalesie przy ulicy Chopina 27, w obrębie tzw. Wielkiej Wyspy.
Wzgórze Kilimandżaro we Wrocławiu (niem. Leerbeuteler Rodelüberg) – sztucznie usypane wzniesienie położone na osiedlu Zalesie we Wrocławiu przy ulicy Fryderyka Chopina. Wysokość bezwzględna wzniesienia wynosi 127 m n.p.m..
Wzgórze przy ulicy Wilczej we Wrocławiu – położone w rejonie osiedli Wilczy Kąt i Rakowiec usypisko powstałe w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Położone jest w południowo wschodniej części miasta.
Park Stanisława Tołpy, Waschteich Park, to niewielki park we Wrocławiu położony w całości na osiedlu Ołbin, w dzielnicy Śródmieście. Do 2005 r.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu – ogród botaniczny założony w roku 1811 na terenie częściowo Ostrowa Tumskiego, częściowo odzyskanym po zburzonych na rozkaz Napoleona fortyfikacjach miejskich i po zasypanej północnej odnodze Odry (po tej odnodze rzeki pozostał w Ogrodzie niew
Park Biskupiński – to park położony we Wrocławiu, na osiedlu Biskupin, w obrębie tzw. Wielkiej Wyspy.
Park Świętej Edyty Stein to niewielki park we Wrocławiu położony w całości na osiedlu Ołbin, w dzielnicy Śródmieście. Został wydzielony z Parku Stanisława Tołpy na mocy uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 17 marca 2011 r. nr VIII/98/11; na mocy tej uchwały obecnym patronem parku jest św.
Park Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, to park położony w rejonie Starego Miasta – w pobliżu tzw. Nowego Miasta. Częściowo leży także w miejscu zasypanego odcinka fosy miejskiej, którego fragment przez przez pewien okres stanowił ujściowy odcinek rzeki Oława (do rzeki Odry).
Park Wschodni (niem. Ostpark), to park miejski położony w południowo-wschodniej części Wrocławia.
Wzgórze Słowiańskie we Wrocławiu, to sztucznie usypane wzniesienie położone na osiedlu Nadodrze we Wrocławiu przy Placu Słowiańskim. Zajmuje obszar około 3 ha. Otoczone jest niewielkim parkiem – drzewostanem.
Park Mikołaja Kopernika jest położony w centrum Wrocławia, w obrębie Starego Miasta, w rejonie Ulicy Teatralnej i Placu Teatralnego. Jego obecna nazwa obowiązuje od 1 stycznia 1994 roku. Wcześniej nazywany był: Zwingerpark, Park Międzymurzowy, Park Staromiejski, Park Hanki Sawickiej.

Strony