Cerkiew i monaster Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy i św. Jozafata biskupa i męczennika w Warszawie – cerkiew greckokatolicka oraz monaster ojców bazylianów znajdująca się w Warszawie, przy ulicy Miodowej 16.
Parafia Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie – parafia greckokatolicka w Warszawie, w dekanacie olsztyńskim archieparchii przemysko-warszawskiej. Założona w 1784; ponownie 1938. Mieści się przy ulicy Miodowej.
Kościół św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła – usytuowany w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy placu Teatralnym jest oficjalną świątynią środowisk twórczych. Pod względem powierzchni jest to najmniejszy kościół w stolicy. W środku znajdują się relikwie św. Alberta, św. Andrzeja, a także św.
Kościół Matki Bożej Łaskawej (Patronki Warszawy) – kościół znajdujący się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 10.
Mieści się tu Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, w której czci się intronizowany i koronowany obraz Matki Bożej Łaskawej.
Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela – katedra archidiecezji warszawskiej znajdująca się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 8. Jedna z najstarszych świątyń Warszawy.
Kościół św. Anny w Warszawie (pobernardyński, akademicki) – świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się przy Krakowskim Przedmieściu 68 w dzielnicy Śródmieście, główny ośrodek duszpasterstwa akademickiego w Warszawie.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie zwany Res Sacra Miser – dawny kościół klasztorny karmelitanek bosych, obecnie kościół rektorski w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.
Pałac Kazanowskich – pierwotnie renesansowy pałac zbudowany w pierwszej połowie XVII wieku, przekształcony po 1663 w klasztor i kościół zakonu karmelitanek bosych. Od 1818 siedziba Towarzystwa Dobroczynności Res Sacra Miser, a od 1989 – Towarzystwa Charytatywnego Caritas A.W.