Polska - Benedyktynki

Strony

Sierpc, Wojska Polskiego 28
Radom, Plac Kazimierza Wielkiego
Kościół Świętej Trójcy - został wybudowany w XVII wieku wraz z klasztorem dla sióstr benedyktynek z fundacji Barbary Tarłowej. Pierwotnie była to świątynia drewniana. Uległa zniszczeniu podczas potopu szwedzkiego. Dzięki Annie Radziwiłłowej w 1678 rozpoczęto odbudowę murowanego kościoła.
Chełmno, Dominikańska 40
Zespół klasztorny Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie – dawny klasztor cysterek, następnie benedyktynek, obecnie Sióstr Miłosierdzia przy ul. Dominikańskiej 40 w Chełmnie.
Kościół św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Długa Goślina w powiecie poznańskim.
Toruń, Świętego Ducha 2a
Brama Klasztorna także Brama Świętego Ducha lub Brama Panieńska – jedna z trzech bram średniowiecznego Torunia, jakie przetrwały do dnia dzisiejszego.
Zespół poklasztorny benedyktynek w Legnicy – benedyktyński klasztor i kościół Św. Maurycego w Legnicy.
Przemyśl, Plac Konstytucji 3 Maja 8
Według tradycji, ufundowany w 1228 przez Klemensa z Brzeźnicy z rodu Gryfitów i jego żonę Racławę, których córka Wisenna została pierwszą ksienią zakonu. W 1253 przywileje klasztorne zostały potwierdzone bullą papieża Innocentego IV.
Klasztor benedyktynek w Bysławku − były klasztor benedyktynek w Bysławku, w pobliżu Tucholi. Założony w 1602 i sekularyzowany przez władze pruskie w 1836, od 1881 dom zakonny sióstr szarytek.
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Łomży – kościół rektoralny należący do zakonu sióstr Benedyktynek. Należy do dekanatu Łomża – św. Michała Archanioła diecezji łomżyńskiej.
Przemyśl, Zasanie, Plac Konstytucji 3 Maja 8
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Przemyślu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Przemyśl II.
Grudziądz, Klasztorna 4
Kościół i klasztor benedyktynek w Grudziądzu – obecnie kościół parafialny Ducha Świętego i muzeum.

Strony