Pomnik Tadeusza Kościuszki - Atrakcje

0

Strony

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Poznaniu – monument upamiętniający Tadeusza Kościuszkę w Poznaniu.
Poznań, Bukowska 19
Muzeum Wiedzy o Środowisku w Poznaniu – jednostka Zakładu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu, zlokalizowana przy ul. Bukowskiej 19. Wejście z terenu Starego ZOO. Wstęp bezpłatny.
Ulica Gajowa – ulica w Poznaniu, na Jeżycach. Przebiega południkowo, prostopadle przechodząc, przez ulicę Zwierzyniecką.
Ulica Grunwaldzka w Poznaniu – jedna z głównych ulic Grunwaldu w Poznaniu. Łączy centrum miasta z jego granicą.
Poznań, Grunwaldzka 6/8
Collegium Chemicum w Poznaniu – gmach w stylu neorenesansowym znajdujący się przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, służący obecnie Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetowi Medycznemu im. Karola Marcinkowskiego.
Poznań, Zwierzyniecka 19
Stare Zoo w Poznaniu – trzeci pod względem wieku ogród zoologiczny na dzisiejszych ziemiach polskich, za Ogrodem Zoobotanicznym w Toruniu założonym w 1797 i Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu założonym w 1865.
Poznań, Janusza Zeylanda 11
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Poznaniu – zbór adwentystyczny w Poznaniu, należący do okręgu wielkopolskiego diecezji zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP, drugi, pod względem ilości wiernych, zbór tej diecezji. Pastorem zboru jest kazn.
Poznań, Zwierzyniecka 20
Wieżowiec Zjednoczenia Przemysłu Ceramiki Budowlanej – modernistyczny wieżowiec, położony w Poznaniu, u zbiegu ulic Zwierzynieckiej i Gajowej na Jeżycach. Sąsiaduje z zabytkową zajezdnią tramwajową przy ul.
Poznań, Gajowa 4/8
Mieszkanie – Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny – muzeum mieszczące się przy ulicy Gajowej 4 m 8 na poznańskich Jeżycach, w mieszkaniu zajmowanym przez poetkę od 1948 roku.
Zajezdnia tramwajowa przy ul. Gajowej w Poznaniu – najstarsza i działająca do 28 grudnia 2010 zajezdnia tramwajowa w Poznaniu, stanowiąca zabytek architektury przemysłowej.
Poznań, Grunwaldzka 3
Willa Flora (także: Willa Nova) – neorenesansowa willa w Poznaniu, zlokalizowana przy ul. Grunwaldzkiej 3 (dawniej Cesarzowej Wiktorii), na Grunwaldzie.
Poznań, Zwierzyniecka 3
Telefon: +48 61 667 44 00
Drukarnia Concordia – budynek dawnej drukarni Posener Buchdruckerei und Verlagsanstalt, która drukowała m.in. gazetę Posener Tageblatt.
Plac św. Marka (później: Plac Marka lub Plac Centralny) - centralny plac Międzynarodowych Targów Poznańskich zlokalizowany w pobliżu ul. Roosevelta w Poznaniu i głównego wejścia na tereny wystawowe.
Poznań, Heliodora Święcickiego 6
Collegium Anatomicum w Poznaniu - budynek przy ul. Święcickiego 6 w Poznaniu, zajmowany obecnie przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.
Poznań, Adama Mickiewicza 31
Budynek Landratury Poznań-Zachód – zabytkowy budynek zlokalizowany w Poznaniu, na Jeżycach, w obrębie zespołu rezydencjonalnego, przy ul. Mickiewicza 31.
Światowid na Kaponierze – obelisk stojący przy Rondzie Kaponiera w Poznaniu.
Poznań, Arnolda Szylinga 6-10
Dom oficerski przy ul. Szylinga – dom mieszkalny dla oficerów Wojska Polskiego, zbudowany w początkach lat 30. XX wieku w Poznaniu, przy ul. Szylinga 6/10, na Grunwaldzie.
Poznań, Grunwaldzka 16-18
Hotel Polonia w Poznaniu – okazały, zabytkowy gmach dawnego hotelu, o klasycznych formach, zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 (róg Stolarskiej). Po wybudowaniu był największym hotelem w Polsce pod względem liczby łóżek.
Poznań, Słowackiego 19/21
Dom Tramwajarza w Poznaniu – środowiskowy kompleks kulturalno-mieszkalny w stylu neobarokowym, wzniesiony w latach 1925 - 1927 w Poznaniu (Jeżyce), według projektu Adama Ballenstaedta, z wystrojem rzeźbiarskim Mieczysława Lubelskiego.

Strony