Kościół ewangelicki w Ostródzie - budowla neogotycka przy ul. Sienkiewicza, obecnie własność Kościoła ewangelicko-metodystycznego, współużytkowany przez parafię ewangelicko-augsburską.
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny – jeden z zabytków dawnego miasta, obecnie wsi Dabrówno, w powiecie ostródzkim, w województwie warmińsko-mazurskim. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości.
Kościół świętej Elżbiety i świętego Wojciecha – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Orneta archidiecezji warmińskiej. Jeden z rejestrowanych zabytków miasta.
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Ostróda - Zachód, w archidiecezji warmińskiej
Została utworzona 10 lutego 1860 roku.
Synagoga w Dąbrównie – zbudowana na początku XIX wieku przy ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu jeziora Dąbrowa Mała. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi służył jako magazyn. Obecnie stoi opuszczony i niszczeje.
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Łukcie – kościół rzymskokatolicki w Łukcie zbudowany w 1407 roku, z wieżą dobudowaną w 1700.
↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo warmińsko-mazurskie (pol.). 30 września 2014. .
Kościół św. Dominika Savio w Ostródzie – mieści się przy placu Tysiąclecia Państwa Polskiego. Zbudowany w początkach XIV wieku w stylu romańskim jako kościół misyjny, płacący świętopietrze, a więc uniezależniony od Krzyżaków.
Cerkiew pod wezwaniem św. Włodzimierza w Morągu – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii św. Mikołaja w Ornecie, w dekanacie Gdańsk diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Współużytkowana przez Kościół Ewangelicko-Augsburski.