Powiat zamojski - Cerkiew

Kościół św. Izydora w Topólczy – katolicki kościół w Topólczy, dawna cerkiew prawosławna.
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łaziskach – kościół katolicki w Łaziskach, wzniesiony jako cerkiew prawosławna.
Cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Szczebrzeszynie – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii św. Mikołaja w Zamościu, w dekanacie Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół św. Michała Archanioła w Cześnikach – katolicki kościół w Cześnikach, wzniesiony w 1898 jako cerkiew prawosławna.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Śniatyczach – rzymskokatolicki kościół w Śniatyczach, wzniesiony w 1838 jako cerkiew unicka. Następnie od 1875 do 1918 był świątynią prawosławną. W rękach katolików pozostaje od 1918.
Kościół św. Michała Archanioła w Miączynie - rzymskokatolicki kościół w Miączynie, w przeszłości cerkiew unicka, a następnie prawosławna.
Kościół św. Michała Archanioła - rzymskokatolicki kościół w Zubowicach, wzniesiony najprawdopodobniej w XVIII w. jako cerkiew unicka. W latach 1875-1918 użytkowany przez parafię prawosławną.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – łaciński kościół w Niewirkowie, wzniesiony w 1881 jako prawosławna cerkiew.
Kościół Krzyża Świętego w Kalinówce – kościół katolicki w Kalinówce, wzniesiony jako cerkiew prawosławna pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Pańskiego.
Kościół św. Andrzeja Boboli – rzymskokatolicki kościół w Kosobudach, pierwotnie cerkiew unicka, a po likwidacji unickiej diecezji chełmskiej prawosławna.