Regionalna Izba Spółdzielczości Bankowej w Kołaczkowie - Atrakcje

Kołaczkowo, Plac Władysława Reymonta 1
Izba Pamięci Władysława Reymonta w Kołaczkowie – placówka muzealna o charakterze izby pamięci działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury, poświęcona Władysławowi Reymontowi. Zajmuje część I piętra zabytkowego pałacu w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w którym noblista mieszkał w latach 1920–1925.
Pałac Władysława Reymonta w Kołaczkowie - zabytkowy klasycystyczny pałac (przez historyków sztuki uważany również za dwór) z XIX wieku w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany przy placu Władysława Reymonta.
Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kołaczkowie - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim Zlokalizowany jest przy ulicy Wrzesińskiej.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grabowie Królewskim - Kościół powstał w latach 1925-1927. Został zbudowany na starym kościele, który przez okres budowy wciąż działał i dopiero gdy nowy już pochłonął go w całości, został rozebrany, a nabożeństwa przeniesiono do obecnej budowli.
Dwór w Grabowie Królewskim – ruiny budynku z dwudziestolecia międzywojennego, znajdujące się we wsi Grabowo Królewskie w powiecie wrzesińskim w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Mikołaja we Wszemborzu - murowany kościół zlokalizowany we wsi Wszembórz, w województwie wielkopolskim w gminie Kołaczkowo. Jest świątynią parafii św. Mikołaja w Wszemborzu.