Parafia Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych, należąca do dekanatu Ustrzyki Dolne w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1667. Jest najstarszą w mieście. Prowadzona przez księży michalitów.
Gromadzyń (655 m n.p.m.) – szczyt w Górach Sanocko-Turczańskich, będący północno-zachodnią kulminacją niewielkiego grzbietu Równia położonego na południe od Ustrzyk Dolnych, pomiędzy dolinami: Strwiąża, Jasieńki, Hoszowczyka oraz potoku Olchy.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych, należąca do dekanatu Ustrzyki Dolne w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1967.
Cmentarz żydowski w Ustrzykach Dolnych – kirkut społeczności żydowskiej zamieszkującej niegdyś Ustrzyki Dolne i okoliczne miejscowości oraz podlegającej ustrzyckiemu kahałowi. Powstał przypuszczalnie w XVIII wieku. Znajduje się w południowej części miasta.
Cerkiew Michała Archanioła w Brzegach Dolnych (obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Matki Bożej Różańcowej) — drewniana greckokatolicka cerkiew, wzniesiona we wsi Brzegi Dolne w miejscu wcześniejszej cerkwi, wzmiankowanej już w roku 1615.
Parafia Świętego Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych, należąca do dekanatu Ustrzyki Dolne w archidiecezji przemyskiej. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych. Kościół został wybudowany w latach 80.
Cerkiew Narodzenia Matki Bożej w Hoszowczyku – (obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem) - drewniana greckokatolicka cerkiew, wzniesiona we wsi Hoszowczyk.
Kamienna Laworta (769 m n.p.m.) – szczyt w Górach Sanocko-Turczańskich, górujący nad Ustrzykami Dolnymi. Na południowy wschód od głównego wierzchołka położony jest drugi, o wysokości 759 m n.p.m. Na północnym stoku góry znajduje się Stacja Narciarska Laworta.