Słona Góra - Atrakcje

0
Słona Góra (403 m n.p.m.) - dwuszczytowe (niższy wierzchołek o wysokości 376 m n.p.m.) wzgórze na Pogórzu Ciężkowickim, na wschód od doliny rzeki Białej. Jego wschodnim zboczem przebiega droga wojewódzka nr 977 na odcinku z Tarnowa do Tuchowa.
Cmentarz wojenny nr 177 w Woźnicznej - zabytowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W centrum znajduje się kamienny słup zwieńczony krzyżem. W 10 grobach zbiorowych i 64 pojedynczych pochowano tu 64 żołnierzy austro-węgierskich i 60 rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 176 - Piotrowice – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Heinricha Scholza, znajdujący się opodal wsi Piotrowice w powiecie tarnowskim, w gminie Tuchów. Położony jest w bezpośrednio przy drodze lokalnej, którą przebiega żółty szlak.
Cmentarz wojenny nr 175 w Porębie Radlnej - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 178 w Woźnicznej - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza na planie koła. W centrum znajduje się kopiec z drewnianym krzyżem. W sześciu grobach zbiorowych i 24 pojedynczych pochowano tu 12 żołnierzy austro-węgierskich oraz 116 rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 170 w Łowczowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W dwóch grobach zbiorowych i 14 pojedynczych pochowano tu ośmiu żołnierzy austro-węgierskich i 16 żołnierzy rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 172 Łowczówek – austriacki cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Siegfrieda Hellera. Elementem centralnym jest kapliczka z XIX w. W czterech grobach zbiorowych i sześciu pojedynczych pochowano tu 5 żołnierzy austro-węgierskich i 15 żołnierzy rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 179 w Woźnicznej - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Znajduje się w pobliżu linii kolejowej, w dolinie Białej. W 20 grobach pojedynczych pochowano tu 3 żołnierzy austro-węgierskich oraz 17 rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 169 Łowczów – austriacki cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Elementem centralnym jest kamienny postument z żelaznym krzyżem. W jednym grobie zbiorowym i 22 pojedynczych pochowano tu 16 żołnierzy austro-węgierskich i 12 żołnierzy rosyjskich.
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła − murowany neoromańsko-neogotycki kościół zbudowany w latach 1904−1905 w Porębie Radlnej.
Cmentarz wojenny nr 174 w Zabłędzy - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Zajmuje powierzchnię 134 m². W jednym grobie masowym i 12 pojedynczych pochowano tu 35 żołnierzy rosyjskich. Cmentarz znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 977.
Cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem legionistów polskich w Łowczówku. Położony jest północnym stoku wzgórza Kopaliny (398 m), nad drogą Łowczów – Rychwałd.