Spadzie - Atrakcje

0
Spadzie (1058 m) – niewybitny wierzchołek w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w bocznym grzbiecie odchodzącym od Jasiennika w północno-zachodnim kierunku. W nazewnictwie istnieje tutaj zamieszanie. Na niektórych mapach oznaczony jest on nazwą Jasiennik, ten zaś jako Spadzie
Jasiennik (1128 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Sądeckim. W nazewnictwie tego szczytu istnieje zamieszanie. Na niektórych mapach oznaczony jest on nazwą Spadzie, a przewodnik "Beskid Sądecki i Małe Pieniny" wymienia nazwę Gruby Brzost.
Skałka (1163 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim.
Będzikówka (972 m n.p.m.) – szczyt w północnym grzbiecie Skałki w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Jest zwornikiem; w północno-zachodnim kierunku odchodzi od Będzikówki boczny grzbiet opadający do doliny Obidzkiego Potoku.
Czeremcha (1124 lub 1146 m n.p.m.) – zalesiony, niewybitny szczyt w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej. Znajduje się w bocznym grzbiecie opadającym z Przehyby. Jest to szczyt zwornikowy, ponieważ odbiega stąd na zachód grzbiet Czeremchy Zachodniej.
Czeremcha Zachodnia (także Roztoka; 1015 m n.p.m.) – szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Jest kulminacją bocznego grzbietu biegnącego ze szczytu Czeremchy w kierunku zachodnim. Południowe i północne zbocza grzbietu opadają odpowiednio do dolin Jastrzębiego oraz Sopotnickiego Potoku.
Bucznik (870 m) – niewybitny szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim.
Rokita (898 m) – niewybitny szczyt w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się pomiędzy Kubą (888 m) a Skałką (1163 m).
Schronisko PTTK na Przehybie (1150 m n.p.m.) – górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej. Do obiektu można się dostać szlakiem turystycznym lub asfaltową drogą.
Zgrzypy (1124 m n.p.m.) – niewybitny szczyt w Beskidzie Sądeckim. Jest kulminacją bocznego grzbietu Pasma Radziejowej, odbiegającego na północ z Wielkiej Przehyby. Przebiega on tu na kierunku NW-SE.
Przehyba (Prehyba, Przechyba) – szczyt górski w zachodniej części Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Mapa Geoportalu podaje wysokość 1173 m, mapa turystyczna 1175 m.
Kuba (888 m) – niski i niewybitny szczyt w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się pomiędzy przełęczą Przysłop (832 m) a wzniesieniem Rokita (898 m). Zachodnie stoki Kuby opadają do źródlisk Obidzkiego Potoku, wschodnie do Sopotnickiego Potoku.
Łysiny lub Łysina (1052 m n.p.m.) – niewybitny szczyt w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej. Jest kulminacją grzbietu odbiegającego z Czeremchy na południe. Stoki wschodnie opadają do doliny Sielskiego Potoku, natomiast zachodnie w kierunku źródłowej części doliny Potoku pod Górkami.
Przysłop (ok. 980 m) – szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w głównym grzbiecie tego pasma, pomiędzy przełęczą Przysłop (832 m) a Dzwonkówką (982 m). Przysłop jest zwornikiem; na południe odchodzi od niego boczny grzbiet, niżej rozgałęziający się jeszcze na dwa ramiona.
Koszarki (930 m n.p.m.) – szczyt górski położony w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w grzbiecie odbiegającym w kierunku południowo-zachodnim od zwornika leżącego na południowy zachód od wierzchołka Czeremchy.
Wielka Przehyba lub Wielka Prehyba (1191 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w głównej grani Pasma Radziejowej pomiędzy Przehybą (1175 m) a Złomistym Wierchem Północnym (1226 m). Jest całkowicie pokryty lasem i jest zwornikiem.
Pieniążna (1078 m n.p.m.) – szczyt położony na terenie Beskidu Sądeckiego, w Paśmie Radziejowej. Jest kulminacją bocznego grzbietu biegnącego z Przehyby w kierunku południowym. Wierzchołek jest zalesiony, podobnie jak stoki, z których zachodni opada do doliny Sielskiego, a wschodni – Starego Potoku.